ЛА ЛИГА: Гранада први пут у историји на вху табеле, пала и Барселона (ФОТО)

21.09.2019. 23:11
FK Barselona
ФК Барселона / Извор: Профимедиа

Каталонцима не помаже ни Меси.

Фудбалери Гранаде наставили су са одличним партијама на почетку сезоне и у петом колу Ла Лиге направили највеће изненађење пошто су са 2:0 савладали Барселону и тако дошли први пут у својој историји на чело табеле у елитном рангу шпанског фудбала. Гранада је само продубила кризу Барслеона која је у пет кола доживела већ други пораз, а уједно је и даље без победе у гостима.

НЕКАДА МОЋНИ РОСОНЕРИ: Прштало је у дербију између Интера и Милана! (ВИДЕО)

МУЧИЛИ СУ СЕ, А ОНДА СЕ ПОЈАВИО БАНЕ: Ивановић начео Рубин и утабао пут Зенита ка победи (ВИДЕО)

РАДОЊИЋ ИЗАЗВАО ИНЦИДЕНТ: У тучу је одмах улетео његов ривал Ле Талек, а ту су била и два Србина (ВИДЕО)

Домаћин је повео већ у другом минуту поготком Азеза. Све је почело од грешке Жуниора коју је Монторо искористио и шутирао, али је лопта закачила Ленглеа и преварила Тер Штегена, па Азезу није било тешко да погоди мрежу. Барселона је била потпуно безидејна током првог полувремена без Леа Месија, па је Ернесто Валверде морао да га убаци у дфругом полуврмену.

То међутим није променило стање на терену. Домаћин је вребао своју шансу и дочекао је у 65. минуту када је после играња Видала руком судија показао на једанаестерац, а Артуро Вадиљо је са беле тачке дуплирао предност Гранаде. До краја меча Каталонци нису успели да постигну ни почасни поготак па је Ранада заслужено стигла до победе.