ЛИГА ЕВРОПЕ: Јовић срушио Радоњићев Марсељ, вече ЧУДНИХ резултата, Ивановић до бода у Данској (ФОТО+ВИДЕО)

20.09.2018. 22:55
Luka Jović
Лука Јовић / Извор: Реутерс

Било је занимљиво на европским теренима.

Одигране су прве утакмице у оквиру групне фазе Лиге Европе. Екипа Марсеља, за који наступа бивши фудбалер Црвене звезде изгубила је на свом терену од Ајнтрахта из Франкфурта 1:2, а гол одлуке постигао је српски репрезентативац Лука Јовић у надокнади времена. Бешикташ је код куће лако савладао Сарпбсборг са 3:0, а одличан је био Адем Љајић, пошто је асистирао код другог гола турске екипе. Арсенал је лако савладао на свом терену Ворсклу, док је Салцбург направио изненађење тријумфом против Лајпцига на старни са 3:2.

БЛИЖИ СЕ ДЕРБИ: А пре 20 година … Кежман РАЗГАЛИО Гробаре незаборавном сликом (ФОТО)

ИМПРЕСИВНО! Звезда испред Реала, Бајерна и Јувентуса... (ФОТО)

Било је веома занимљиво на сатру групне фазе Лиге Европе. Марсељ је на свом терену поражен од Ајнтрахта из Франкфурта са 1:2, а бивши фудбалер Црвене звезде Немања Радоњић, ушао је у игу у 77. минуту, али није успео да помогне свом тиму да избегне пораз на овом мечу. Са друге стране недашњи члан црвено-белих Лука Јовић постигао је гол одлуке у зауставном времену и тако обезбедио тријумф свом тиму на Велодрому. Преостала два интернационалца Фили Костић и мијат Гаћиновић, такође су имали запажене партије у дресу екипе из Франкфурта.

Лацио је на свом терену победио Аполон са 2:1, а српски репрезентативац Сергеј Милнковић-Савић провео је на трерну 77. минута, да би га потом заменио Лулић. Адем Љајић је био асистент код другог гола Бешикташа, а турски тим је на свом терену био убедљив против Сарпсборга, резултат је био 3:0.

Виљареал је на свом терени испустио велику предност од 2:0, пошто је Ренџерс успео да головима у другом полувремену на крају избегне пораз у Шпанији... Марко Николић није успео да направи ново чудо са екипом Видеотона. Српска колонија у Мађарској поражена је од стране Бате Борисова са 2:0. Екипе Челсија и Севиље, оправдале су улоге фаворита на старту такмичења.. Плавци су минималним тријумфом славили против ПАОК-а, а српски нападач Александар Пријовић ушао је у игру тек средином другог дела. Севиља је на свом терену прегазила Стандард, резултат је био 5:1 у корист шпанске екипе.

У Утакмицама које су на програму биле од 21 час, виђено је доста занимљивих дешавања. Ривал Црвене звезде на путу ка Лиги шампиона Салцбург, ремизирао је са Лајпцигом у гостима 2:2, иако је шампион Аустрије имао предност од 0:2.. У Загребу, Динамо је лако победио Фенербахче,а одлука је пала већ после првих 45 минута, када је домаћи тим повео са 2:0. На крају, шампион Хрватске је славио са убедљивих 4:1.

Један од фаворита за освајање Лиге Европе екипа Арсенала, без много проблема савладала је украјинску Ворсклу са 4:2. Зенит, за који игра Бранислав Ивановић, ремизирао је у Данској против Копенхагена 1:1. Лудогорец је на свом терену одиграо трилер меч против Леверкузена.. Иако је бугарски шампион брзо повео са 2:0, упорни Немци су са три гола у наставку потпуно преокренули резултат и на крају славили. Милан је у гостима тријумфовао над екипом Дуделанжа.. Росонери су су голом Игуаина теже него што се очекивало славили у Луксембургу. Трнава, други ривал Звезде у квалификацијама за Лигу шампиона, победио је голом Оравеца Андерлехт на свом терену. Олимпијакос и Бетис су одиграли без голова, док је Селтик код куће победио је Розенборг 1:0.

АХИСАР - КРАСНОДАР 0:1