ЛИГА ЕВРОПЕ: Драма у Манчестеру, Кјер донео реми Милану, Тадић стрелац за АЈакс (ВИДЕО)

11.03.2021. 21:21 17:13
FK Mančester Junajted
ФК Манчестер Јунајтед / Извор: Реутерс

Виљарела лако до победе у Кијеву.

У осмини финала Лиге Европе одигране су прве четири утакмице, а најзанимљивији је био меч одигран у Манчестеру где су Јунајтед и Милан одиграли нерешено 1:1, а Росонери су до ремија стигли у последњим тренуцима меча. Ајакс је био убедљив против Јанг Бојса, Виљареал је славио у Кијеву, док је нерешено било и у Прагу где су играли Славија и Ренџерс.

Само за ПРАВЕ ЉУБИТЕЉЕ СПОРТА! Зарадите 1.500 динара БЕЗ ИЗЛАСКА ИЗ КУЋЕ!

БИВШИ ИГРАЧИ ВЕЧИТИХ ДОНЕЛИ ПОБЕДУ: Ивановић и Савић приближили Олимпију титули (ВИДЕО)

КУП СРБИЈЕ: Лале скресале крила Голубовима у другом полувремену и отишле у полуфинале

Манчестер Јунајтед и Милан нису одиграли претерано квалитетан меч, макар не када су у питању шансе. Милан је, као и у претходној рунди против Црвене звезде, доживео да му у првом полувремену ВАР поништи два гола. Први је поништен Леау у 6. минуту због офсајда, да би у 12. и Кесијев гол поништен пошто је играо руком. Била су то и највећа узбуђења у првом полувремену осим невероватног промашаја Харија Мегвајера са читавих 30 центиметара, да би у наставку већ у 50. минуту Дијало постигао првенац за Јунајтед. Ни после тога није било много дешавања, да би у судијској надокнади Кјер главом после корнера донео Милану изједначење и макар малу предност пред реванш.

Ајакс није имао проблема против Јанг Бојса, једноставно су Копљаници квалитетнији тим, ал ису гости из Швајцарске успелки да одоле у првом полувремену. Ипак, у наставку је све дошло на своје место. Класен је начео госте у 62. минуту, да би 20 минута касније Тадић постигао гол. Тачку је ставио Броби у судијској надокнади.

Виљареал је у у Кијеву савладао Динамо, иако су нападачи затајили, али су зато штопери били на висини задатка. Пау Торес затресао је мрежу домаћина у 30. минуту, да би у 52. питање победника решио Албиол. У Прагу је Славија рано повела против Ренџерса пошто је Стначију постигао гол већ у 7. минуту. Ипак, Ренџерс је стигао до изједначења преко Хеландера у 36. минуту. Био је то и коначан резутлат, а Ренџерс је дефинитивно стекао статус фаворита у реваншу.

У последње четири утакмице које су се играле од 21 сат нису забележена изненађења. Рома је у дербију декласирала украјински Шахтјор са 3:0, Арсенал је у гостима савладао Олимпијакос 1:3, а загребачки Динамо је поражен у Лондону од Тотенхема 2:0.