ЛИГА ЕВРОПЕ: Јовић погодио, Милан прошао упркос поразу (ВИДЕО)

22.02.2024. 21:11
Luka Jović
Лука Јовић / Извор: Реутерс

Бенфика ремијем без голова прошла Тулуз.

Фудбалери Милана пласирали су се у осмину финала ЛИге Европе упркос поразу од 3:2 у реваншу против Рена пошто су у првом мечу победили са 3:0. У осмину финала пласирала се и Бенфика која је играла 0:0 са Тулузом и прошла је због победе 2:1 у првом мечу.

ЛУИСОВА МАЈКА ПОТВРДИЛА: Фудбалер Арсенала из Лондона прихватио да игра за СрбијуFK Arsenal

Алонсо: Мој циљ је да будем успешан са Бајером из ЛеверкузенаĆabi Alonso

Алонсо: Мој циљ је да будем успешан са Бајером из Леверкузена

ЛК: Динамо успео да прође даљеTakuro Kaneko

ЛК: Динамо успео да прође даље

Велика предност донела је мир Милану, али је Рен већ у 11. минуту повео преко Бурижа који ће на овом мечу постићи хет-трик. Ипак, 11 минута касније Лука Јовић је погодио и донео изједначење Милану, а 1:1 је било и на полувремену. У наставку је Милан играо мирно, али је онда Кјр неспретно реаговаи и био је то пенал за Рен у 54. минуту који је искористио Бурижо за 2:1. Међутим, поново је Милан имао одговор, само четири минута касније Рафаел Леао је донео изједначење. Ипка, није могло да буде скроз мирно у завршници пошто је лопта погодила Јовића у руку, а Бурижо је поново био прецизан са беле тачке у 68. минуту. Ипак, није више било промене резултата и Милан је отишао у осмину финала.

Тулуз није успео на домаћем терену да угрози Бенфику у мечу који је завршен без голова, па су лисабонски Орлови отишли даље пошто су на Лужу успели да остваре победу од 2:1.

Фрајбург је успео да се пласира у четвртфинале победом 3:2, иако је губио 2:0 на полувремену. Међутим, nemayčki тим је успео да дође до дизједначења до краја 90 минута игре, да би затим у продужетку Грегорич у 99. минуту постигао гол за победу и пролаз пошто је први меч завршен 0:0.

Карабаг је такође прошао после продужетка против Браге, иако је изгубио са 3:2. Карабаг је у првом мечу славио са 4:2, а Брага је успела да постигне два гола и то анулира поштго је имала играча више због искључења Кафаркулиујева у 57. минуту, па се отишло у продужетак. Иако са играчем мање, Карабаг је стигао до гола преко Силве у 102. минуту, да би Бнза из пенала у 115. минуту довео Брагу на корак од проласка. Међутим, у 122. минуту Накунџаде је постигао гол за велико славље Карабага и пласман у наредну рунду.