ЛИГА ЕВРОПЕ: Кривели ШОКИРАО Менхенгладбах! И Коларов иде даље, Жота ХЕТ-ТРИКОМ уништио црно-беле (ВИДЕО)

12.12.2019. 23:02
Dijogo Žota
Дијого Жота / Извор: Реутерс

Распуцани Црвени ђаволи.

Уводни мечеви Лиге Европе донели су првих 12 путника за шеснаестину финала (извештаје прочитајте ОВДЕ), а после вечерашњих утакмица познати су свих 24 учесника другог по рангу УЕФА такмичења.

Пласман међу 32 клуба, укључујући и осам елиминисаних екипа из Лиге шампиона, обезбедили су: Ренџерс и Порто (група Г), Еспањол и Лудогорец (Х), Гент и Волфзбург (И), Башакшехир и Рома (Ј), Брага и Вулверхемптон (К), док из Партизанове "Л" групе даље иду Манчестер јунајтед и АЗ Алкмар.

Враћа се Јоветић!

ЗАСЛУЖЕНО ПРИЗНАЊЕ: Борјан у ИДЕАЛНОМ тиму шестог кола Лиге шампиона! (ФОТО)

ПИТАЛИ СУ РОНАЛДА О ПОВРАТКУ НА БЕРНАБЕУ: Португалац ПРИЗНАО - Волео бих да се то деси!

Најзанимљивије је било у "Г" групи, где су пре последњег кола Ренџерс, Порто и Јанг Бојс имали подједнаке шансе за пролаз. Шкоти су у Глазгову ремизирали са Швајцарцима (1:1) и са другог места чекају жреб, док су Португалци на "Драгау" у правој голеади били бљи од Холанђана резултатом 3:2 и освојили прву позицију.

У Партизановој "Л" групи, Јунајтед је за само 10 минута декласирао АЗ. Одолевали су гости из Алкмара до 53. минута, а онда су се Ђаволи распуцали и головима Ешлија Јанга, Мате и два пута Мејсона Гринвуда стигли до убедљивог тријумфа.

Вулвси су на крилима Дијога Жоте стигли до тријумфа против Бешикташа. Португалац је на терен крочио у 56. минуту уместо земљака Рубена Невеша и за само 11 минута постигао хет-трик. Осим њега, мрежу истанбулских црно-белих затресао је и Дендокер.

Дејан Дражић је играо до 78. минута у поразу Слована од Браге 2:3, која је са првог места у "К" групи прошла даље, заједно са Вулверхемптоном.

Рома је ремијем са Волфзбергером (2:2) изборила пласман у шеснаестину финала, а тренер Фонсека одлучио је да одмори капитена Орлова Александра Коларова који је цео меч одгледао са клупе. Са друге стране, Башакшехир је шокирао Борусију и славио у Менхенгладбаху са 2:1, голом Кривелија у последњим секундама, елиминисавши лидера Бундеслиге из даљег такмичења.