ЛИГА ЕВРОПЕ: Лудница у Краснодару, казнена експедиција Челсија, Наполи прошао уз пораз (ФОТО)

14.03.2019. 20:49
Liga Evrope
Лига Европе / Извор: Профимедиа

Познати први четвртфиналисти.

Одигране су прве три реванш утакмице осмине финала Лиге Европе, а пласман међу осам најбољих обезбедили су Наполи, Челси и Валенсија. Најлуђа утакмица одиграна је у Краснодару, где је Валенсија обезбедила пролаз у четвртфинале голом у 93. минуту, а интересантан је био и меч у Салцбургу где су Наполитанци прошли даље без обзира на пораз. Једино је Челси убедљиво славио и ниједног тренутка није довео у питање свој пласман у наредну фазу.

БЛАМ ГОДИНЕ: Репрезентативац такозваног Косова хтео да копира Месија... Смејао му се цео СТАДИОН (ВИДЕО)

24 ЧАСА ПРЕ ЖРЕБА: УЕФА променила правила! Ова два клуба не могу ЗАЈЕДНО (ФОТО)

У дуелу две екипе које су ове сезоне одмериле снаге са Црвеном звездом даље је прошао Наполи. Италијани су после 180 минута фудбала даљег такмичења елиминисали Салцбург. Наполитанци су пре седам дана на домаћем терену славили резултатом 3:0, што им је била довољна залиха да одиграју миран реванш.

Данашњи меч у Аустрији завршен је победом Салцбурга од 3:1, али Аустријанци су остали са минималним шансама за пролаз већ у 14. минуту када је Аркадијуш Милик постигао водећи гол за госте. Најбољи стрелац Салцбурга Мунас Дабур је поравнао резултат 11 минута касније и тако се отишло на одмор. После 20 минута игре у другом делу Фредрик Гулбрандсен је донео потпуни преокрет домаћој екипи, а коначан резултат и недовољну победу свом тиму донео је Кристоф Лајтгеб у 92. минуту.

Фудбалери Челсија донели су у Кијев велику предност после победе у Лондону од 3:0, а на гостовању Динаму славили су резултатом 5:0.

Плавце је у вођство довео Оливије Жиру већ у 5. минуту, а исти играч је удвостручио предност своје екипе у 33. минуту. Трећи гол за тим са освајача Лиге Европе из 2013. године постигао је Маркос Алонсо у судијској надокнади првог полувремена. Жиру је до хет-трика стигао минут пре истека часа игре, а коначан резултат је поставио млади Калум Хадсон Одои у 78. минуту.

Пролаз у четвртфинале обезбедила је и Валенсија после двомеча са Краснодаром. Слепи мишеви су прошле недеље на Местаљи тријумфовали са 2:1 и били су близу пролаза међу осам најбољих. Ипак, да би дошли до тога морали су добро да се презноје.

Руси су током целог меча нападали и били боља екипа, али лопта није хтела у гол. Када се чинило да је све готово и када су навијачи већ губили наду уследила је бомба Магомеда Сулејманова са ивице казненог простора којом је скинуо паучину из рашљи противничког гола у 85. минуту. Ипак, у 93. минуту меча уследио је хладан туш за пуне трибине стадиона у Краснодару, када је Гонзало Гуедеш донео изједначење Валенсији које је било довољно за пролаз даље.