ЛИГА ЕВРОПЕ: Крај за БЕЗИДЕЈНИ Партизан (ФОТО)

22.02.2018. 18:31
Zoran Tošić
Зоран Тошић / Извор: Реутерс

Судија је био Келет из Данске.

Фудбалери Партизана нису успели да се пласирају у осмину финала Лиге Европе. После 1:1 у Београду, првак Србије је поражен (2:0) у реваншу у Чешкој, а голове за Викторију Плзењ дали су Михаел Крменчик и Алеш Чермак. Може да се каже да је првак Србије заслужено елиминисан, с обзиром да је Викторија било много конкретнија, а победа је могла да буде и убедљивија. У 52. минуту, Радим Резник је промашио гол са четири метра. Међутим, Владимир Стојковић је капитулирао у 67. минуту, и у четвртом минуту судијске надокнаде. Безидејним и лошим црно-белима остаје да се у Суперлиги Србије и Купу боре за одбрану трофеја. Већ у недељу, црно-бели ће угостити Земун.

О односу снага између осталог говори и статистика. Домаћин је извео чак 11, а Партизан само два корнера. У ударцима на гол, однос је био шест према три, наравно у корист Викторије. Противници су били изједначени само у шутевима ван оквира гола (шест према шест). При резултату 1:0, шеф струке црно-белих Мирослав Ђукић покушао је увођењем Сејдубе Суме и Огњена Ожеговића, али то није утицало на резултат. Гвинејац је покушао једном са дистанце, али преко гола, док се Ожеговић опробао главом. Све у свему, недовољно. баш недовољно за пласман међу 16 најбољих екипа у УЕФА такмичењу. И то не само од поменуте двојице.

Тако је српски фудбал остао без представника у Лиги Европе, пошто је у среду Црвену звезду елиминисала екипа московског ЦСКА.

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Фудбалере Партизана очекује још једна утакмица 1/16 финала Лиге Европе. У првом мечу, у Београду, против Викторије Плзењ било је 1:1, тако да ће вечерас све бити познато. Знаће се ко ће међу 16 најбољих екипа у УЕФА такмичењу. Шеф стручног штаба првака Србије, Мирослав Ђукић значајно је изменио стартну поставу у односу на први меч, што принудно, што због тактике за коју се одлучио. Изостављен је Сејдуба Сума, а нема ни суспендованог Милана Митровића.

Главни судија је Јакоб Келет из Данске, а сва дешавања, из минута у минут можете да пратите на Србија Данас

СВЕ ЗА ОСМИНУ ФИНАЛА: Ђукић изабрао стартере за напад на Викторију (ФОТО)

ОГЛАСИО СЕ ХЕРОЈ НАВИЈАЧА: Од његове поруке играчима пред Плзењ КЉУЧА крв сваког ГРОБАРА (ФОТО)

На стадиону у Чешкој има навијача Партизана, који су опет подељени и налазе се на две трибине.

ТОК УТАКМИЦЕ.

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

90 4. минут - Гол! Контра и сада је 2:0. Стојковић истрчава, а Чермак користи прилику да убаци лопту у празну мрежу. Крај за црно-беле.

Игра се још четири минута.

83. минут - Сума прима на груди, шутира са ивице казненог. Ипак, два-три метра преко гола.

78. минут - Улази Сума. Излази Јанковић.

77. минут - Ожеговић пада у казненом. Судија показује да се игра настави.

67. минут - Гол! Води Викторија са 1:0. Стрелац Крменчик. Успева да примири лопту, иако је иза њега Остојић. Шаље лопту у десни угао гола Стојковића.

66. минут - Хвата Стојковић лопту, после шута Хораве.

65. минут - Ђукић нема шта више да чека. Улази Ожеговић, излази Јевтовић.

64. минут - Контра Викторија, четири на три, али у казненом простору интервенише Урошевић. Отклоњена опасност испред гола Стојковића.

56. минут - Тавамба се леве стране, али његова лопта не стиже до саиграча.

52. минут - Каква срећа за Партизан. Са четири метра Резник промашује празан гол, мада му је мало засметао Урошевић. Стрелац гола из Београда не убацује у празну мрежу. Тренер Врба се хвата за главу.

49. минут - Пантић снажно, али непрецизно. Преко гола Хрушке.

Измена није било.

ПОЧИЊЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА.

43. минут - Јанковић улази у казнени по десној страни. Нема опасности по гол Викторије.

34. минут - Нови корнер за Викторију. Поново са леве стране. Хвата Стојковић. Шаље лопту брзо, али домаћин сече контру.

31. минут - Корнер за Партизан са леве стране. Остојић главом, али лопта одлази поред гола.

29. минут - Nasstavlja се притисак домаћина. Главом интервенише Остојић. Нови корнер за домаћина, за сада четврти. После шута са дистанце, лопта одлази високо преко гола Партизана.

25. минут - Срећа за Партизан. После корнера са леве стране, Хубник главом спушта лопту, Коларж са седам метара шутира, али преко гола Стојковића. Поново лоша реакција одбране црно-белих. Срећом, без последица.

22. минут - Добар шут Пантића, са 25 метара. Хрушка једва успева да исконтролише лопту, али нема никог од црно-белих да то испрати.

18. минут - Јевтовић покушава са 20-так метара. Хрушка лако хвата лопту.

16. минут - Крменчик главом ка голу Партизана, али Стојковић хвата.

12. минут - Нова акција после центаршута са леве стране, али опет брани Стојковић. Шутира Земан. Притисак домаћина у овим тренуцима.

11. минут - Лоша реакција одбране Партизана, али на крају Стојковић брани ударац Хораве са неколико метара.

9. минут - Пантић пролази по левој страни, шаље лопту ка Јанковићу. Али је он не стиже на неколико метара од гола домаћина. Одлична замисао, али без реализације.

4. минут - Вулићевић центрира са десне стране, али нема опасности по гол Викторије.

Утакмица почиње. Партизан у белој опреми.

ВИКТОРИЈА ПЛЗЕЊ - ПАРТИЗАН 2:0

СТРЕЛЦИ: Крменчик 67, Чермак 90 4

СТАДИОН: "Досан Арена"

СУДИЈА: Јакоб Келет (Данска)

ЖУТИ КАРТОНИ: Пантић, Тошић (Партизан)

ВИКТОРИЈА: Хрушка, Ржезник, Хејда, Хубник, Лимберски, Хрошовски, Хорава, Земан (од 72. Петржела), Коларж (од 89. Чермак), Копиц, Крменчик (од 84. Хори).

ПАРТИЗАН: Стојковић, Вулићевић, Немања Р. Милетић, Остојић, Урошевић, Јевтовић (од 65. Ожеговић), Здјелар, Јанковић (од 78. Сума), Пантић, Тошић, Тавамба.

Несуђени голгетер Партизана стигао у Серију А!