ЛИГА НАЦИЈА: Французи надиграли Хрвате, Роналдо постао рекордер (ВИДЕО)

08.09.2020. 22:58
Francuska Hrvatska
Француска Хрватска / Извор: Реутерс

Одиграни мечеви 2. кола.

Одиграно је осам мечева Лиге нација, а најзанимљивији сусрети одиграни су у Паризу где је Француска дочекала Хрватску и остварила тријумф, као и у Стокхолму где је Шведској гостовао Португал који је до победе предводио Кристијано Роналдо. Занимљиво је било и у Данској која је успела да одоли Енглезима.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Орлићи ГРЕШКАМА у пораз, Бугари превелик ЗАЛОГАЈ!

НИШТА ОД ПОВРАТКА: Јојићу Партизан није приоритет

НЕ ИДЕ МУ СЕ ИЗ ЕМИРАТА: Бивши тренер Партизана преузео ОВАЈ клуб!

На стадиону ''Француска'' виђена је занимљива и отворена утакмица у којој је Хрватска стигла до вођства захваљујући Ловрену који се одлично снашао и затресао мрежу домаћина у 17. минуту. Французи су до изједначења чекали до 43 минута када је Гризман погодио на асистенцију Марсијала. Успели су Галски петлови да оду на велики одмор са вођством пошто је Ливаковић погодио сопствену мрежу.

Боље је Хрватска почела друго полувреме и у 55. минуту је Брекало који је ушао уместо Ребића одличним соло продором поравнао на 2:2. Међутим, Француиз су до краја ипак успели да обезбеде тријумф, пошто је Упамекано погодио у 65. минуту, да би Жиру из пенала у 77. минуту оверио тријумф Петлова.

У истој групи, Португал је савладао Шведску са 2:0 у Стокхолму, а оба гола постигао је Кристијано Роналдо који је постао тек други играч са 100 или више голова пошто је захваљујући погоцима против Швеђана стигао до бројке од 101. поготка у дресу репрезентације. Португалцима је посао био олакшан пошто је Свонсон у 44. минуту искључен.

Данска је успела да одоли Енглезима, а домаћин је чак и био бољи ривал у првом полуврмену који је могао да вођства да су Долберг и Брајтвајт били прецизнији. Енглези су боље заиграли у другом полувремену, а у последњим тренуцима сусрета Кејн је пропустио велику шансу пошто је његов ударац Јоргенсен скинуо са гол линије. У другом мечу те групе Белгијанци су напунили Исланд који је повео у 11. минуту преко Фриђонсон, али је то разљутило домаћина који је преко Витслеа и Бачшуаија у 13. и 17. прекорекнуо резултат, да би у другом полувремену до врха напунили мрежу гостију преко Мертенса у 50, још једном Балшуаија у 69. и Докуа у 80. минуту.

ЛИГА НАЦИЈА, резултати:

Лига А, Група 2

Белгија - Исланд 5:1 (2:1)

(Вицел 13, Бачшуаи 17 и 69, Мертенс 50, Доку 80 - Фриђонсон 11)

Данска - Енглеска 0:0 (0:0)

Лига А, Група 3

Француска - Хрватска 4:2 (2:1)

(Гризман 43, Ливаковић 45 1 а.г., Упамекано 65, Жиру 77 из пенала - Ловрен 17, Брекало 55)

Шведска - Португал 0:2 (0:1)