ЛИГА НАЦИЈА: Немци ПЕТАРДОМ РАЗНЕЛИ Италијане! Мађари ПОНИЗИЛИ Енглезе

14.06.2022. 22:47
ff
ff / Извор: Профимедиа

Киша голова у Европи.

Вечерас су одигране преостале утакмице четвртог кола Лиге нације. У великом дербију, репрезентација Немачке је на домаћем терену "демолирала" актуелног Европског првака - селекцију Италије, резултатом 5:0. Такође, нису изостала ни изненађење, репрезентација Мађарске савладала је Енглеску са 2:0.

ГОТОВО ЈЕ: Нуњез је званично нови играч Ливерпула (ФОТО)

ВРАЋА СЕ У ХУМСКУ: Љубимац Гробара све договорио! Партизан ОДРЕШИО КЕСУ

ЈОКАНОВИЋ У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ! Српски тренер седа на клупу ВЕЛИКАНА

Немци су наговестили да иду на сва три бода у овом мечу већ у десетом минуту када је мрежу Донаруме затресао Џошуа Кимих који је након сјајног центаршута Раума примио лопту пред сам петерац и рутински савладао голмана "Азура".

Наставили су изабраници Хансија Флика да нападају гол Италијана али је непремостива препрека био голмана - Ђанлуиђи Донарума. Међутим, у надокнади времена првог полувремена досуђен је једанаестерац за Немачку, коју је у дело спровео Гундоган за 2:0, што је и био коначан резултат првих 45. минута.

У другом делу меча, уследила је потпуна доминација "Панцера". Најпре је за 3:0 погодио Томас Милер, а затим су се ређали погоци Вернера, који је у два минута стигао до два гола - у 68. и 69. минуту.

Почасни погодак за Италијане постигао је Гнонто у 78. минуту меча.

Овом победом Немачка је завршила овај циклус такмичења на другој позицији са освојених 6 бодова, док је на првој велико изненађење - репрезентација Мађарске са 7. бодова.

Што се тиче репрезентације Мађарске, "лака коњица" је изненадила Европу и наставила агонију вицешампиона Европе - селекције Енглеске.

Мађари су на "Моленукс" стадиону, као гости, савладали "Горди Албион" резултатом 4:0.

У 16. минуту меча стадион је утишао Салаи који је постигао водећи погодак. Тим резултатом се и отишло на одмор.

У наставку меча, имали смо прилику да видимо дух "лаке коњице" који се пробудио у играчима мађарске репрезентације.

Након тврде игре и добре одбране, Салаи је поново затресао мрежу Енглеза за 2:0 у 70. минуту.

Након десет минута, док су репрезентативци Енглеске покушавали да се опораве од шока али и црвеног картона који је добио Стоунс, уследио је и трећи погодок Мађара. Стрелац је био Наги.

И када је деловало да је то све што су Мађари могли да приреде на овом мечу, Газдад је у 89. минуту, запечатио судбину Енглеза са 0:4 и репрезентацију Мађарске "закуцао" на прво место Групе 3, Лиге А.