ЛИГА НАЦИЈА: Тадић ПРОМАШИО победу, Румуни преживели са играчем МАЊЕ (ВИДЕО+ФОТО)

14.10.2018. 14:24
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Реутерс

Судија био је Блом из Холандије.

Фудбалска репрезентација Румуније и Србије одиграле су у Букурешту без голова, у Лиги нација. За овим резултатом посебно могу да жале Орлови, пошто у судијској надокнади Душан Тадић није искористио пенал. Такође, нису успели ни да материјализују играча више током других 45 минута. Шансе су се ређале, али гола није било. После овог меча, Србија је и даље на првом месту у групи, са два бода више од Румуна. Али као што је речено, могло је да буде другачије, много другачије.

У првих 45 минута, Румуни су у појединим периодима игре имали иницијативу, притискали задњу линију и неколико пута припретили Србији. Али су Орлови били ти који су имали много конкретније прилике. Александар Митровић и Мијат Гаћиновић су били близу постизању гола. Нападачу Фулама је одбранио голман Румуна, док је играч Ајнтрахта са неколико метара био непрецизан, за неколико центиметара. Ипак, највећу шансу пропустио је капитен Душан Тадић који је у самој завршници промашио цео гол, са беле тачке. Пре тога, због (неопрезног) старта над Гаћиновићем, Габријел Тамаш је добио директан црвени картон.

У наставку, још већи притисак Орлова, али без резултата. Направио је Младен Крстајић две измене. Ушли су Сергеј Милинковић-Савић и дебитант Немања Милетић, али ни то није донело промену у резултату. Неколико прилика је створено после центаршутева Тадића са стране, али се дешавало да српски играчи буду, или непрецизни, или да голман Ћипријан Татарушану интервенише. Као и обично, најчешће је претио Александар Митровић, али се данас није уписао у стрелце.

Све, у свему, Србија има за чиме да жали.

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Фудбалска репрезентација Србије гостује у Букурешту, националном тиму Румуније, у оквиру Лиге нација. У овај меч, Орлови селектора Младена Крстајића улази као првопласирана у групи, са седам бодова. Румуни које предводи Козмин Контра су са пет.

ОРЛОВИ СПРЕМНИ ЗА РУМУНЕ: Крстајић мењао у односу на Црну Гору (САСТАВИ)

НИЈЕ ОСТАО РАВНОДУШАН! Бивши председник Партизана стао на страну Звезде – ВЕРУЈЕМ ИМ (ФОТО)

Сва дешавања из минута у минут можете да пратите на порталу Србија Данас

ТОК УТАКМИЦЕ.

КРАЈ.

85. минут - Корнер за Србију. Румуни се бране.

82. минут - Рукавина центрира, а Сергеј прави фаул над Татарушануу.

79. минут - Фаул у нападу Митровића. Добија жути картон.

77. минут - Уместо Родића дебитант Милетић. Сада је он десно, а Рукавина лево.

73. минут - Тадић са десне стране, Митровић главом. Татарушану прстима, лопта преко гола.

68. минут - Митровић се одлично ослобађа чувара, са 15 метара снажно, али голман Румуније брани.

63. минут - Излази Гаћиновић, улази Милинковић-Савић.

60. минут - Краћи прекид. Указује се помоћ голману Румуна, после неопрезног старта Митровића.

Румуни се жале, јер сматрају да је Рајковић ван казненог играо руком. Блом не сматра тако.

55. минут - Радоњић изблокиран на неколико метара.

50. минут - Тадић по десној страни, али лопта ипак прелази линију. Лопта за Румуне.

Остаје да се види да ли ће наша репрезентација искористити играча више.

ПОЧИЊЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА.

45 2. минут - Измена у румунском тиму. Драгуш излази, улази Неделчару.

45 1. минут - Капитен Тадић преко гола.

43. минут - Пенал за Србију. И црвени картон због старта Тамаша над Гаћиновићем. Фудбалеру Ајнтрахта указује се помоћ због ударца у лице.

39. минут - Митровић до Радоњића, лопта на пет метара, али Гаћиновић мало поред гола. Реч је о центиметрима.

38. минут - Корнер за Србију. Убрзо контра Румуна, али Рукавина прекида акцију.

35. минут - Опасна акција Румуна. Корнер за домаћина.

33. минут - Продор Радоњића по левој страни, али лоша завршница. Много се одуговлачило. Пропала акција.

30. минут - Одлична прилика, Митровић надскаче противника. Главом, али голман Румуније брани.

28. минут - Марин снажно са 25 метара. Лопта по земљи, али Рајковић брани.

25. минут - Станчиу са ивице казненог, али је Рајковић добро постављен. Хвата лопту.

19. минут - Митровић покушава после грешке Тамаша, лопта тик поред стативе.

17. минут - Митровић у офсајду после додавања Радоњића из слободног ударца.

ТАКО ЈЕ БРАЋО! Погледајте како су Румуни испратили химну Србије! Порука која ОДЈЕКУЈЕ далеко (ВИДЕО)

Навијачи Румуније скандирају "Косово је Србија".

10. минут - Миленковић зауставља напад, али и греши. Шут ка голу Рајковића, али ипак нема

8. минут - Миленковић зауставља Цукудеана.

3. минут - Корнер Тадића, до Митровића. Румуни се бране.

Наставља се.

Прекид траје минут-два.

Бакљада домаћих навијача. Блом не дозвољава да се меч настави.

Румуни у жутој, а Срби у црвеној опреми.

Утакмица почиње

ОТКРИВЕНО: Ово је РАЗЛОГ због кога је дошло до промене на голу Србије (ФОТО)

Nacionalna arena Bukurešt
Национална арена Букурешт / Извор: МН Press

Судија је Холанђанин Блом.

Национална арена Букурешт / Извор: Србија Данас

Као и како изгледа семафор на "Националној арени" у Букурешту.

Погледајте и атмосферу уочи меча.

Овако изгледа стартна постава Србије. На голу је Рајковић, због повреде Дмитровића.

РУМУНИЈА - СРБИЈА 0:0