ЛИГА ШАМПИОНА: Иста мета и исто растојање! Динамично и занимљиво, али без ГОЛОВА у Ливерпулу и Лиону! (ВИДЕО+ФОТО)

19.02.2019. 22:51
FK Liverpul
ФК Ливерпул / Извор: Реутерс

Мреже су мировале.

Одиграна су нова два меча осмине финала Лиге шампиона, а резултат на обе утакмице био је помало неочекиван - 0:0! Ливерпул је на свом терену имао више инцијативу против Бајерн Минхена, док су Баварци претили углавном ударцима из даљине. И поред неколико мсолидних шанси резултат на крају дуела је гласио 0:0. Иста мета и исто одстојање виђено је на утакмци између Лиона и Барселоне, а Каталонци су и поред далеко боље игре ремизирали 0:0 у Француској. Реванши се играју 13. марта.

СРЦЕ ЈЕ ПРОБЛЕМ: Играч Јувентуса на хитним прегледима! (ФОТО)

ЗВЕЗДИНА НЕОСТВАРЕНА ЖЕЉА РЕШЕТА: Био је на корак од Маракане, а сада је НЕЗАУСТАВЉИВ! (ВИДЕО ФОТО)

Утакмица на Енфилду почела је жестоко, пошто је домаћи тим од самог старта меча желео да у раној фази утакмице поведе и на тај начин унесе додатни притисак Баварцима у паклу Ливерпулових навијача. Најбољу шансу имао је Саиду Мане средином првог дела, када је са само пет метара шутирао поред гола Бајерна.

У другом полувремену немачки шампион је ушао далеко храбрије за разлику од првих 45 минута, а одличне шутеве из даљине имали су Гнабри и  Коман, међутим, Алисон је у тим тренуцима имао среће. Како се ближио крај меча интензитет и темпо се постепено смањивао, а резултат на семафору се и даље није мењао. Ливерпул више није успеовао да створи стопостотну шансу, па је меч помало неочекивано завршен без голова.

Барселона је против Лиона кренула жестоко. Каталонци имали огроман број прилика током првих 45 минута, међутим мрежа голмана Лопеша остала је мирна.

Треба напоменути и то да је Лион у 18. минуту и поред лошије игра могао да поведе, када је са неких 25 метара везиста Теријер шутирао јако, али у пречку!

Меси је био сјајан у првом делу, међутим, није имао решења за пут до мреже домаће екипе, па се на одмор отишло резултатом 0:0. У наставку меча Барселона је и даље имала већи посед лопте, неколико добрих шанси, али без кокретне завршнице. Меси је био поново сјајан, али је Португалац на голу Лиона био непремостива препрека за шпанског великана.

Све у свему виђена су два занимљива дуела, доста динамична, али су голови нажалост свих љубитеља фудбала широм планете изостали.

ЛИВЕРПУЛ - БАЈЕРН МИНХЕН 0:0

СТАДИОН: Енфилд (54.047)

СУДИЈА: Ђанлука Роки

КАРТОНИ: Хендерсон - Кимих

Ливерпул: Алисон – Робертсон, Фабињо, Матип, Александер-Арнолд – Кеита (Милнер 76. минут), Хендерсон, Вајналдум – Мане, Фирмино (Ориђи 76. минут), Салах

Бајерн Минхен:  Нојер – Алаба, Хумелс, Зиле, Кимих – Родригес (Санчез 88. минут), Мартинес, Алкантара – Коман (Рибери 81. минут), Левандовски, Гнабри (Рафиња 90 1. минут)

НОЛЕ, РОЏЕР ИЛИ РАФА: Легеднарни Американац ОТКРИО кога би могао да ПОБЕДИ (ФОТО)

БАРСЕЛОНА - ЛИОН 0:0

СТАДИОН: ОЛ Парк (59.186)

СУДИЈА: Џунејт Чакир

КАРТОНИ: Оар, Дубо - Роберто, Семедо

Лион: Лопеш – Дуоа, Марсело, Денајер, Менди – Ндомбеле (Чеик 84. минут), Ауар – Траоре (Тусар 69. минут), Депај, Терије (Корне 76. минут) – М. Дембеле

Барселона: Тер Штеген – Алба, Ленглет, Пике, Семедо – Ракитић, Бускетс, Роберто (Видал 81. минут) – О. Дембеле (Кутињо 68. минут), Суарес, Меси