ЛИГА ШАМПИОНА: Ајакс направио ВЕЛИКИ корак ка финалу (ФОТО)

30.04.2019. 22:57
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Реутерс

У среду у другом полуфиналу ће играти Барселона и Ливерпул.

Фудбалери Ајакса остварили су значајну победу у првој утакмици полуфинала Лиге шампиона и повећали шансе за пласман у финале у Мадриду. Екипа из Амстердама је у Лондону победила Тотенхем са 1:0, а једини гол постигао је Дони Ван де Бек и то у 15. минуту. После тога било је прилика на обе стране, али не и промене резултата.

ЛИГА ШАМПИОНА: Тадићев Ајакс води у Лондону, било је и крви и принудних измена (ФОТО)

ГОЛЕАДА У МОНПЕЉЕУ: Ле Талек сјајним СКОКОМ најавио нови пораз ПСЖ-а (ВИДЕО)

НИЈЕ СЕ ИЗВУКАО: Преварант над преварантима ИПАК оптужен због НЕВЕРОВАТНОГ симулирања (ВИДЕО)

Гости из Амстердама повели су прилично рано, голом Ван де Бека. Пошто је постојала недоумица да ли је било офсајда, консултован је ВАР, и на крају је судија из Шпаније Антонио Лахоз показао на центар. Недозвољене позиције није било, мада је све било на ивици.

Неколико минута касније, Ван де Бек је био себичан, па акција у којој је учествовао и Душан Тадић није реализована. У 26. минуту, Фернандо Љоренте је покушао главом са десетак метара, али је био непрецизан. После судара са саиграчем Тобијем Алдервеирелдом Јан Вертонген је био на трави, указивала му се помоћ због крваве главе. Због тога је променио и опрему. Мислио је да може да настави, али је после неколико тренутака ипак место уступио Муси Сисоку. Очигледно је било речи о потресу мозга.

У последњим тренуцима првог полувремена, имао је Тотенхем две добре прилике, преко Љорентеа и Алдервеирелда. Промене резултата није било.

САД МУ НИЈЕ ДО ШАЛЕ: Калинић се због експлицитног снимка огласио саопштењем

После неколико напада Тотенхема, у 77. минуту Давид Нерес је погодио стативу. После додавања Тадића, Бразилац је са 15-ак метара искоса погодио оквир гола. Хуго Лорис је био савладан, али је имао и среће. Неколико минута касније за Певце су заиграли Фојт и Дејвис, уместо Трипијеа и Роуза, али ни то није дало резултат. Није помогло ни што је Покетино мењао формацију три пута.

У реваншу (8. мај) у Холандији Тотенхем ће бити јачи за Хонг Мин Сона који је вечерас паузирао због картона. У тиму Маурисија Покетина није било ни повређених Харија Кејна, Сержа Оријеа, Харија Винкса и Ерика Ламеле. Можда би резултат био другачији да је менаџер Певаца могао да рачуна на поменуте играче, пошто је офанзива у великој мери била ослабљена.

У сваком случају, заслужена победа Копљаника који су већ два пута направили сензацију, елиминацијом Реал Мадрида и Јувентуса.

У среду (21.00) на програму је друго полуфинале, између Барселоне и Ливерпула.

ТОТЕНХЕМ - АЈАКС 0:1

СТРЕЛЦИ: Ван де Бек 15.

СТАДИОН: Тотенхема у Лондону

СУДИЈА: Антонио Матеу Лахоз (Шпанија)

ТОТЕНХЕМ: Лорис, Алдервеирелд, Санчез, Вертонген (од 39. Сисоко), Трипије (од 80. Фојт), Вањама, Ериксен, Али, Роуз (од 80. Дејвис), Лукас Моура, Љоренте. Тренер: Покетино.

АЈАКС: Онана, Велтман, Блинд, Де Лихт, Таљафико, Шене (од 65. Мазрауи), Де Јонг Ван де Бек, Зијех (од 87. Хунтелар), Нерес, Тадић. Тренер: Тен Хаг.