LIGA ŠAMPIONA: Ajaks napravio VELIKI korak ka finalu (FOTO)

30.04.2019. 22:57
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: Reuters

U sredu u drugom polufinalu će igrati Barselona i Liverpul.

Fudbaleri Ajaksa ostvarili su značajnu pobedu u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona i povećali šanse za plasman u finale u Madridu. Ekipa iz Amsterdama je u Londonu pobedila Totenhem sa 1:0, a jedini gol postigao je Doni Van de Bek i to u 15. minutu. Posle toga bilo je prilika na obe strane, ali ne i promene rezultata.

LIGA ŠAMPIONA: Tadićev Ajaks vodi u Londonu, bilo je i krvi i prinudnih izmena (FOTO)

GOLEADA U MONPELJEU: Le Talek sjajnim SKOKOM najavio novi poraz PSŽ-a (VIDEO)

NIJE SE IZVUKAO: Prevarant nad prevarantima IPAK optužen zbog NEVEROVATNOG simuliranja (VIDEO)

Gosti iz Amsterdama poveli su prilično rano, golom Van de Beka. Pošto je postojala nedoumica da li je bilo ofsajda, konsultovan je VAR, i na kraju je sudija iz Španije Antonio Lahoz pokazao na centar. Nedozvoljene pozicije nije bilo, mada je sve bilo na ivici.

Nekoliko minuta kasnije, Van de Bek je bio sebičan, pa akcija u kojoj je učestvovao i Dušan Tadić nije realizovana. U 26. minutu, Fernando Ljorente je pokušao glavom sa desetak metara, ali je bio neprecizan. Posle sudara sa saigračem Tobijem Alderveireldom Jan Vertongen je bio na travi, ukazivala mu se pomoć zbog krvave glave. Zbog toga je promenio i opremu. Mislio je da može da nastavi, ali je posle nekoliko trenutaka ipak mesto ustupio Musi Sisoku. Očigledno je bilo reči o potresu mozga.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena, imao je Totenhem dve dobre prilike, preko Ljorentea i Alderveirelda. Promene rezultata nije bilo.

SAD MU NIJE DO ŠALE: Kalinić se zbog eksplicitnog snimka oglasio saopštenjem

Posle nekoliko napada Totenhema, u 77. minutu David Neres je pogodio stativu. Posle dodavanja Tadića, Brazilac je sa 15-ak metara iskosa pogodio okvir gola. Hugo Loris je bio savladan, ali je imao i sreće. Nekoliko minuta kasnije za Pevce su zaigrali Fojt i Dejvis, umesto Tripijea i Rouza, ali ni to nije dalo rezultat. Nije pomoglo ni što je Poketino menjao formaciju tri puta.

U revanšu (8. maj) u Holandiji Totenhem će biti jači za Hong Min Sona koji je večeras pauzirao zbog kartona. U timu Maurisija Poketina nije bilo ni povređenih Harija Kejna, Serža Orijea, Harija Vinksa i Erika Lamele. Možda bi rezultat bio drugačiji da je menadžer Pevaca mogao da računa na pomenute igrače, pošto je ofanziva u velikoj meri bila oslabljena.

U svakom slučaju, zaslužena pobeda Kopljanika koji su već dva puta napravili senzaciju, eliminacijom Real Madrida i Juventusa.

U sredu (21.00) na programu je drugo polufinale, između Barselone i Liverpula.

TOTENHEM - AJAKS 0:1

STRELCI: Van de Bek 15.

STADION: Totenhema u Londonu

SUDIJA: Antonio Mateu Lahoz (Španija)

TOTENHEM: Loris, Alderveireld, Sančez, Vertongen (od 39. Sisoko), Tripije (od 80. Fojt), Vanjama, Eriksen, Ali, Rouz (od 80. Dejvis), Lukas Moura, Ljorente. Trener: Poketino.

AJAKS: Onana, Veltman, Blind, De Liht, Taljafiko, Šene (od 65. Mazraui), De Jong Van de Bek, Zijeh (od 87. Huntelar), Neres, Tadić. Trener: Ten Hag.