ЛИГА ШАМПИОНА: Барса ШИРОМ отворила врата финала, Меси је МАЈСТОР! (ВИДЕО)

01.05.2019. 22:58
FK Barselona
ФК Барселона / Извор: Реутерс

Реванш се игра следеће недеље.

Фудбалери Барселоне победили су Ливерпул са 3:0 на свом стадиону у првој утакмици полуфинала Лиге шампиона. Голове за новог првака Шпаније дали су Луис Суарез у 26. и Лионел Меси у 75. и 82. минуту. Реванш ће бити одигран следећег уторка на "Енфилду", а пред Редсима Јиргена Клопа је веома тежак, вероватно и неостварив задатак. Имају Енглези за чим за жале, пошто су имали неколико одличних прилика и разлика од 3:0 ипак није прави показатељ односа снага на терену. Ипак, на крају се пише и памти резултат.

НЕ, НЕ, НЕМА ОФСАЈДА: Погледајте како је Суарез РАСТУЖИО свој бивши клуб (ВИДЕО)

ОГЛАСИО СЕ КАСИЉАС: Ево шта је легендарни голман поручио из болнице (ФОТО)

ИСПУНИО ПЛАН: Јовељић слави, а тек шта је рекао о титули (ВИДЕО)

Било је темпа у првих 45 минута. Имала је Барса шансу преко Месија који је тражио пенал због играња руком Матипа, а на другој страни узвратио је Мохамед Салах контром и трком од 50-ак метара. Резултата није било. У 24. минуту проблем за Редсе. Тада је менаџер Ливерпула Јирген Клоп морао да из игре изведе Набија Кеиту и уведе Џордана Хендерсона, а разлог је била повреда после дуела са Иваном Ракитићем. Само два минута касније, Луис Суарез је био стрелац. Са леве стране центрирао је Ђорди Алба, а Уругвајац се одлично снашао у казненом простору. Дао је гол свом бившем клубу.

Као што је речено, било је темпа, али и напетости. Милнер је изгурао Месија са терена, скочио је одмах Суарез на судију, али притисак није уродио плодом.

У наставку меча, Салах и Вајналдуму су направили "увод" Милнеру који је шутирао десном, али је лопту из угла Тер Штеген послао у корнер. Неколико минута касније, у 53. поново одлична интервенција Тер Штегена, који брани ударац Салаха са 25 метара. У 60. минуту, Милнер је после комбинације Салах - Мане са десетак метара шутирао снажно, али је Тер Штеген рефлексно одбранио.

Да се све не дешава у казненом Барселоне, побринуо се Артуро Видал, али његов пас није прошао до саиграча. Меси се чак наљутио на њега, пошто је сматрао да је требало да шутира. У 68. минуту, Суарез је ушао у казнени простор, покушао да предрибла Матипа, али се дефанзивац Редса одлично снашао и осујетио покушај Уругвајца. Да га се ослободио, вероватно би било 2:0 на семафору.

КРВ НИЈЕ ВОДА: Син Дејана Станковића дао ГОЛЧИНУ за Интер! БОМБА каква се ретко виђа (ВИДЕО)

РАЗГОРОПАДИО СЕ: Фиорентина је губила 2:0, а онда је на сцену ступио Душан Влаховић (ВИДЕО)

РЕВОЛУЦИЈА У БУГАРСКОЈ: Судија није бацао новчић на почетку меча, али је нова метода сјајна (ВИДЕО)

У 75. минуту, нови гол за Барсу, уз много среће. Прво је Суарез коленом погодио пречку, а Меси се нашао на правом месту. Остало му је само да убаци лопту у мрежу. Недуго затим, Клоп је извео Вајналдума и увео Роберта Фирмина. А, онда, у 82. минуту, "потоп". Лионел Меси је маестрално извео слободан ударац. Неодбрањиво, за 600. гол у каријери.

На другој страни, прво је Салах погодио стативу, да би убрзо Ракитић лопту избацио са гол линије. Никако нису могли да дају гол. Имала је и Барса контру за 4:0, али је није искористила. У последњем нападу, виђена је нова контра, пошто се Ливерпул потпуно отворио. Дембеле је имао један на један са Алисоном, али је шутирао у голмана Ливерпула. Али, није домаћин много жалио за овом приликом. Ипак је у питању "капитал" од три гола.

У уторак, Ајакс је победио Тотенхем, па су финалу у Мадриду тренутно ближи Барселона и Копљаници из Амстердама.

ЛИГА ШАМПИОНА: Ајакс направио ВЕЛИКИ корак ка финалу (ФОТО)

БАРСЕЛОНА - ЛИВЕРПУЛ 3:0

СТРЕЛЦИ: Суарез 26, Меси 75, 82.

СТАДИОН: "Камп Ноу" (Барселона)

СУДИЈА: Бјорн Кујперс (Холандија)

БАРСЕЛОНА: Тер Штеген, Роберто (од 90. Алена), Пике, Ленгле, Алба, Ракитић, Бускетс, Видал, Меси, Суарез (од 90. Дембеле), Кутињо (од 60. Семедо).

ЛИВЕРПУЛ: Алисон, Гомез, Матип, Ван Дајк, Робертсон, Милнер (од 84. Ориги), Фабињо, Кеита (од 24. Хендерсон), Салах, Мане, Вајналдум. (од 79. Фирмино).