ЛИГА ШАМПИОНА: Грађани ДЕКЛАСИРАЛИ Базел, шта је пропустио Јувентус, Игуаин ТРАГИЧАР

13.02.2018. 22:35
FK Mančester siti
ФК Манчестер сити / Извор: Реутерс

Реванши заказани за 7. март.

Настављено је и такмичење у Лиги шампиона. Осмину финала елитиног УЕФА такмичења отворили су дуели Базел - Манчестер сити и Јувентус - Тотенхем. У мечу у Швајцарској неизвесности није било, док је знатно другачије било у Италији. Грађани су славили са 4:0, док је Стара дама у Торину испустила предност од 2:0. На крају је било 2:2

Екипа Пепа Гвардиоле потврдила је улогу фаворита већ у првом делу првог полувремену. Већ у 23. минуту је било 3:0 захваљујући головима Илкаја Гундогана, Бернарда Силве и Серхија Силве. Свој нови погодак, за коначних 4:0 дао је Гундоган.

КАКО ИХ САМО НИЈЕ СРАМОТА: УЕФА није дозволила минут ћутања за Глоговца на Маракани! (ФОТО)

НОВИ ИЗАЗОВ: Ђурђић прелази у Хамарби

На "Јувентус арени", већ у деветом минуту је било 2:0 за домаћина, а голове је дао Гонзало Игуаин. У 35. минуту, Хари Кејн је смањио на 2:1, па се на одмор отишло са тим резултатом, с тим да треба рећи да је у судијској надокнади Игуаин пропустио прилику са беле тачке. Певци се нису предавали, па је у 72. минуту Кристијан Ериксен погодио из слободног ударца.

Такође, Кејн је изједначио рекорд Стивена Џерарда. Легенда Ливерпула је у сезони 2008/09 дала седам погодака, а Кејн је постао други Енглез коме је успело да толико погодака постигне у Лиги шампиона.

Реванши су заказани за 7. март.

У среду снаге ће одмерити Порто и Ливерпул, односно Реал Мадрид и Пари Сен Жермен. А како је Црвена звезда у Лиги Европе, одиграла у дану Лиге шампиона прочитајте ОВДЕ

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.