ЛИГА ШАМПИОНА: Лајпциг ОЧЕРУПАО Певце, Аталанта исписала ИСТОРИЈУ! Иличићев ПОКЕР на Местаљи (ВИДЕО)

10.03.2020. 22:54 22:54
Josip Iličić
Јосип Иличић / Извор: Реутерс

Познати први четвртфиналисти најелитнијег такмичења.

Фудбалери Лајпцига и Аталанте први су четвртфиналисти Лиге шампиона. Домаћини су, после победа у првим мечевима над Тотенхемом и Валенсијом, пролазак рутински потврдили пред својим навијачима.

Лајпциг је код куће пред више од 40.000 навијача савладао Певце са 3:0 и укупним резултатом 4:0 избацио прошлогодишњег финалисту најелитнијег такмичења, док је члан Серије "А" и у реваншу пред празном Местаљом (због епидемије коронавируса), захваљујући четвороструком стрелцу Јосипу Иличићу, савладао Слепе мишеве 4:3 и са коначних 8:4 "оверио" историјски пласман међу осам најбољих клубова Старог континента.

БРЕЖАНЧИЋ: Овако треба да улазимо у сваку утакмицу

НАВИЈАЈУ ЗА ЗВЕЗДУ: Једна јужноамеричка држава воли црвено-беле! (ФОТО)

ФРАНЦУЗИ ОДЛУЧИЛИ: Првенство без навијача наредних месец дана

Одавно се није десило да Жозе Мурињо заврши мисију у Лиги шампиона, већ у осмини финала. Лајпциг је и у реваншу био бољи од премијерлигаша, очитавши фудбалску лекцију прошлогодишњем финалисти.

Ако су Бикови надиграли Певце у Лондону, онда се може рећи да су им очитали праву фудбалску лекцију у Немачкој. После почетног испитивања снага, већ у 10. минуту мрежа Тотенхема се затресла: Тимо Вернер је на ивици шеснаестерца одлично упослио Сабицера, који је прецизним шутем погодио доњи леви угао голмана Љориса.

Само девет минута касније, мрежа Певаца се поново затресла, али је гол Вернера поништен због офсајда. Што није признато нападачу домаћих, потрудио се да исправи стрелац првог поготка: Марсел Сабицер је у 21. минуту одлично одреаговао главом, на центаршут Ангелина, и дуплирао предност Лајпцига. Тачније, потврдио пласман у четвртфинале.

Могли су Мурињови изабраници до краја првог дела да приме још који гол. Најближи трећем поготку, Лајпциг је био у финишу полувремена. Најпре се Вернер нашао сам испред Љориса, али га је овај прочитао, да би у последњим секундама првог дела Патрик Шик примио лопту у казненом простору и гађао доњи угао, међутим, искусни чувар мреже Тотенхема поново је изашао као победник.

Домаћин је у наставку рутински одрадио посао и обезбедио улазак међу осам најбољих европских клубова, а победу Лајпцига потврдио је Форсберг голом у финишу сусрета за коначних - 3:0.

Аталанта је у Шпанију дошла са три гола предности из првог меча, а на сабласно празној "Местаљи" је пролаз потврдила већ у трећем минуту. Тада је, наиме, Диахаби скривио пенал, судија Хатеган показао на "белу тачку", да би Словенац Јосип Иличић није пропустио прилику да после само 180 секунди донесе предност гостујућем тиму и постигне први од своја четири гола у овом мечу!

Наду Слепим мишевима вратио је Гамеиро у 21. минуту. После додавања Пареха, одбрана италијанске екипе је изблокирала нападача Валенсије, лопта му је поново одбила и из близине је неометан погодио за изједначење - 1:1.

У финишу првог полувремена, опет је Дијахаби био кобан по свој тим. Играч Валенсије скривио је нови пенал, играјући руком у шеснаестерцу, па Иличић није желео да пропусти нови "поклон" и поново доведе Аталанту у вођство - 2:1.

Изједначујућем голу Валенсије, претходила је пречка гостију из Бергама. Ремо Фројлер је силовитим ударцем (50.) уздрмао горњу конструкцију, а само минут касније, домаћин је захваљујући прецизном центаршуту Тореса и спретној реакцији Гамеира дошао до другог поготка - 2:2.

Потпуни резултатски преокрет донео је Торес у 67. минуту, сјајно лобовавши неопрезног голмана Спортеља за 3:2, да би после само непуних 60 секунди Иличић својим хет-триком изједначио резултат трећи пут на овој утакмици - 3:3.

Када су сви мислили да је ту голеада завршена, Иличић је печат на своје блиставо вече ударио у 82. минуту. Нова мајсторија и подухват какав се видео на теренима Лиге шампиона, али ретко. На семафору је писало Валенсија 3 - Јосип Иличић 4.

ПСЖ - Борусија Дортмунд (први меч 1:2).

Погледајте како изгледа Јована Ђорђевић, супруга фудбалера Филипа Ђорђевића.

ОСТАЈУ ИЛИ ОДЛАЗЕ: Мркела ПРОГОВОРИО о статусу Томанеа! Али и о још једном СТРАНЦУ!

ДРАМА ЈЕ ПОЧЕЛА: Фудбалски савез Србије одложио два меча!

НЕМА КРАЈА МАЛЕРИМА: Милошевићеву главну УЗДАНИЦУ чека месец дана паузе!

МОЖЕ ИМ СЕ: Реал нападача плаћа 150 милиона евра, а ево шта ће бити са Луком Јовићем!

ПАРТИЗАН ОСТАЈЕ БЕЗ ПРЕДНОСТИ ДОМАЋЕГ ПАРКЕТА?! Ево шта о томе каже Остоја Мијаиловић