ЛИГА ШАМПИОНА: Ситијев хладан туш Реалу у Мадриду, Лион минималцем зауставио Јувентус (ВИДЕО)

26.02.2020. 22:57
FK Mančester Siti
ФК Манчестер Сити / Извор: Реутерс

Очекују нас занимљиви реванши.

Фудбалери Манчестер Ситија успели су да у првом четвртфиналном дуелу против Реала у Мадриду остваре значајну победу у првом мечу четвртфинала и тако стекну добар капитал за реванш у Енглеској. У Француској је Лион успео да заустави Јувентус и дође до тријумфа минималним резултатом који гарантује само велика узбуђења у реваншу који се игра у Торину.

ПОТВРЂЕНО: Председник фудбалског савеза тзв. Косова ОДЛАЗИ у ЗАТВОР

НИКАД ГА НИСТЕ ВИДЕЛИ ОВАКВОГ: МУРИЊО побесно због нове крађе, губи НАЈБОЉЕГ!

НЕМА ВРЕМЕНА ЗА ГУБЉЕЊЕ: Рома већ откупила Барселониног играча (ФОТО)

У сенци суспензије која у великој мери може да одреди будућност Манчестер Ситију, у Мадриду су Грађани били равноправни проти Рела. У првих 45 минута Сити је имао благу теренску инцијативу, иако није није било превише узбуђења на почетку. Први је запретио Рела преко Варана који је са ивице шеснаестерца шутирао виоко преко гола у 16. минуту. Одговор Ситија стигао је пет минута касније када је одлично шутирао Габријел Жесусу, али је Тибо Куртоа успео да одбрани.У 27. минуту се ниоткуда стоврила прилика за госте, али је Де Брујне лоше шутирао, да би три минут касније Бензема пропустио најбољу прилику за Рела у првом полувремену. Тачније, Француз је одлично покушао главом, али је Едерсон уз велике напоре успео да одбрани. У последњим тренуцима првог полувремена поново је Жеусус покушао, а његов шут је Рамос сренуо у сопствени гол, али на срећу капитена Лос Бланкоса лопта је ударила у Каземира, па је остало 0:0 на полувремену.

Почетком другог полувремена опаснији су били гости. У 50. минуту Марез је шутирао са ивице казненог протора тик уз леву стативу. Седам минута каније исти играч је још једном покушао да угрози гол Реала, али је Куртоа успео да одбрани његов ударац. Уследио је хладан туш за Сити после грешке Отамендија и Родрија. До лопте је стигао Винисијус, упослио Иска, а овај рутински постигао гол за 1:0. Уследила је офанзива Реала, али без конкретне шансе осим доброг покуаја Рамоса, да би у 78. минуту гости изједначили пошто је Де Брујне aissitrao Жесусу који се мало послужио рукама у дуелу са Рамосом и погодио за изједначење. Нису се навијачи Реала још ни поштено опоравили од примљеног гола када је уследио нови шок пошто је Карвахал оборио Стерлинга у казненом просотру и био је то пенал за госте у 83. минут који је мирно реализовао Де Брујне за потпуни преокрет и велики капитал пред реванш у Енглеској. Лука Јовић ушао је уместо Иска у 84. минуту, али је два минута касније Рамос добио директан црвени картон и запечатио судбину Реала на овом мечу.

Лион свакако може да буде задовољан после победе против Јувентуса у Франуској. Стара дама одмах је успоставила контролу меча и имала иницијативу, али није било конкретне шансе. Гости у углавном покушавали центаршутевима што им није доенло жељени резултат, а прву праву прилику имао је Лион преко Екамбија који је погодио пречку у 21. минуту. Као да је то био окидач, распламсала се борба и у 31. минуту домаћин је повео са 1:0. Оуар је убацио лопту на петерац, а Тусар савладао Шћешнија за велико славље у Лиону. Три минута касније поново прети Лион, али Дембеле шутира поред гола, да би у 35. минуту и Роналдо шутирао поред гола. Још једну одличну прилику имао је Екамби, али је шутирао мало изнад пречке и остало је 1:0.

Читаих 25 минута наставка протекло је без изгледнијих рилика да би у 69. минуту Дибала пропустио добру шансу шутирајући поред гола. Лион се одлично бранио и чекао своју шансу из контра напада, али је у завршниц Јувентус кренуо на све или ништа. Игуаин је у 85. минут пропустио одличну прилику а асистенцију Дибале који је три минута касније постигао гол, али је он поништен због офсајда. Последњу прилику да извуче макар реми, Јувентус је пропустио преко Роналда који је главом шутирао поред гола у поселдњим тренуцима меча.

Погледајте како изгледа Софија Томала, девојка Лориса Каријуса.

НЕ БУДЕ ЛИ ЛИГЕ ШАМПИОНА: Арсенал остаје без једног од најбољих играча (ФОТО)

ЗА ЊИХ НЕ ПОСТОЈЕ ГРАНИЦЕ: Реал спремио 180 милиона евра за дефанзивца (ФОТО)