ДЕСЕТКОВАНИ ЛИВЕРПУЛ ПОКОСИО "ЛИСИЦЕ": Вансеријска представа Клопове чете и доказ ПРАВЕ ФОРМЕ (ВИДЕО)

22.11.2020. 22:23
Liverpul - Lester
Ливерпул - Лестер / Извор: Реутерс

Одличан, одличан Ливерпул.

Фудбалери Ливерпула у једном од дербија деветог кола Премијер лиге убедљиво су на Енфилду победили Лестер резултатом 3:0.

ДАНАС ЈЕ СВЕ ЗАВРШЕНО: Процурила коначна информација о Лионелу Месију и Манчестер ситију

ШТА НАМ ОВО ГОВОРИ? Лалатовић ОЧАЈАН против Звезде, потпуно ДРУГАЧИЈИ учинак у дуелима са Партизаном

ГЕНТОВА ГЕНЕРАЛКА ПРЕД ЗВЕЗДУ: Налетели на Шарлроа који је избацио Партизан - гол у последњем минуту првог дела, КАРДИНАЛНА грешка (ВИДЕО)

Црвени су доминирали од првог до последњег минута и да су имали мало више среће могли су до врха да напуне мрежу неочекивано лоших гостију који су тријумфом могли да се врате на прво место.

Ливерпул је уписао шесту победу у сезону и са 20 бодова на врху табеле изједначио са Тотенхемом, који има бољу гол разлику. Лисице су Челсијем на деоби другог места са 18 бодова.

Екипа Јиргена Клопа имала је чак 23 ударца ка голу противника (Лестер девет), а од 12 у оквир само три су завршила иза леђа одличног Каспера Шмајхела.

Домаћи су повели у 21. минуту ретко виђеним аутоголом Џонија Еванса, а само два минута касније Харви Барнс је имао одличну шансу да изједначи, али је после лепе акције шутирао поред гола.

Потом су се ређале шансе прег голом Лестера. Матип у 27. минуту после корнера није био прецизан, у 33. Фирмино је мало закаснио после додавања Матипа, а један од ретких удараца ка голу Алисона упутио је Џастин...

У 41. минуту Ливерпул је дуплирао предност. Енди Робертсон је сјајно центрирао, а Диого Жота налетео на лопту и главом матирао Шмајхела.

У наставку утакмице идентина слика на терену и још лошији Лестер. Садио Мане је у 55. минуту добро шутирао, али Шмајхел једном руком одбранио. Два минута касније Данац је одбранио ударац Жоти, а потом је Еванс погодио оквир свог гола.

У 77. минуту Фирмино погађа стативу, а у наставку акције, после ударца Манеа и одбране Шмајхела, лопта поново завршава на стативи.

Коначан резултат постављен је у 86. минуту. Џејмс Милнер је извео корнер са десне стране, а Фирмино главом коначно савладао Шмајхела. Ливерпул у следећем колу гостује Брајтону, а Лестер дочекује Фулам.