ЛИВЕРПУЛОВ САН О ЧЕТИРИ ТИТУЛЕ ЈЕ ГОТОВ: Јунајтед у епској драми избацио Редсе

17.03.2024. 19:32
FK Mančester junajted
ФК Манчестер јунајтед / Извор: Реутерс

Сјајан меч.

Фудбалери Манчестер јунајтеда пласирали су се у полуфинале ФА купа после победе над Ливерпулом 4:3 након продужетака.

ИМА ЧЕЛСИ ДИСАСИЈА, АЛИ И ПАЛМЕРА: Кол(д) спречио изненађење на Бриџу Kol Palmer

ИМА ЧЕЛСИ ДИСАСИЈА, АЛИ И ПАЛМЕРА: Кол(д) спречио изненађење на Бриџу

ОДЛОЖЕН МЕЧ ФИОРЕНТИНЕ: Разлог је срчани ударNikola Milenković

ОДЛОЖЕН МЕЧ ФИОРЕНТИНЕ: Разлог је срчани удар

Фудбал је лак кад га играју мајстори: Милан подсетио на старе данеAC MIlan

Фудбал је лак кад га играју мајстори: Милан подсетио на старе дане

Регуларни део меча је завршен 2:2, да би Ђаволи у додатних 30 минута успели да преокрену и обезбеде место међу четири најбоље екипе.

Јунајтед је повео у десетом минуту преко Мектоминеја. Ипак, Ливерпул је успео да се врати већ до краја првог дела игре. Погађали су Мекалистер и Салах.

У наставку је Ливерпул имао неколико прилика да реши питање победника. Нису то успели и уследила је казна у 87. минуту. Ентони је искористио грешку Ван Дајка и одвео меч у продужетак.

У 105. минуту, гости су поново повели. Елиот је шутирао, лопта је качила Ериксена и преварила Онану. Јунајтед је изједначио у 112. минуту преко Рашфорда. Изгледало је да ће пенали одредити путника на Вембли, али тако није мислио Дијало који је у 121. минуту одлично истрчао контру и успео да превари Келехера.

Ливерпул је тако остао без једног трофеја у сезони и неће имати прилику да дође до четири круне. У игри су тренутно за титуле у Премијер лиги и Лиги Европе, док је Лига куп освојен победом над Челсијем.