МАТИЋ И ВЛАХОВИЋ ПОДЕЛИЛИ БОДОВЕ: Реми у дербију кола Серије А!

27.08.2022. 22:00
Dušan Vlahović
Душан Влаховић / Извор: Профимедиа

Душан затресао мрежу...

Вечерас су одигране утакмице трећег кола италијанске Серије А. Јувентус и Рома су ремизирали у Торину резултатом 1:1, док је Торино као гост славио против Кремонезеа са 2:1.

АРСЕНАЛ ИПАК ЈАЧИ: Гол Митровића ипак није помогао!

ЕМОТИВНИЈЕ НИЈЕ МОГЛО: Делије су се ОВАКО опростиле од Станковића и Павкова (ВИДЕО)

БУНДЕСЛИГА: Унион ПОНИЗИО Шалке!

Већ у другом минуту је Немања Матић направио прекршај на 20 метара од свог гола. Слободан ударац је на фантастичан начин извео Влаховић и левом ногом сместио лопту под пречку, иза немоћног голмана Руија Патрисија, за 1:0.

Душан је тим голом потпуно разбио Мурињову концепцију за овај меч, па Римљани у наставку првог полувремена нису личили на себе и на тим који стидљиво најављује борбу за шампионску титулу.

У 25. минуту је ВАР поништио гол Локателија за 2:0, због тога што је у зачетку акције Влаховић играо руком.

До краја првог дела није било узбуђења. Јуве је исконтролисао ситуацију, а Рома није успела да дође до даха.

Друго полувреме је кренуло у сличном ритму. Јувентус је чувао стечену предност, Рома није имала одговор, али онда је дошао 69. минут и 1:1 право ниоткуда.

Након корнера са леве стране, до тада неприметни Дибала је вратио лопту у средину са друге стативе, а Ејбрахам је показао да је господар ситуације у петерцу и трзајем главом послао лопту иза леђа Сченсног.

До краја није било узбуђења и Рома је после свега узела слађи бод из овог сусрета.

Влаховић је замењен у 86. минуту. Костић је одиграо цео меч за Јуве, а Матић за госте.

Торино је оборио на плећа новајлију у лиги и сада има одличних седам бодова. Повео је аутоголом Бјанкетија у 17. минуту, а на 0:2 је повисио Радоњић у 65. Србин је у свом стилу протутњао по левој страни, разменио дупли пас са Војводом и добио зицер, који је лако спровео у мрежу са четири метра.

Кремонезе је смањио на 1:2 преко Серницоле у 80. минуту.

Саша Лукић је заменио Радоњића у 85. минуту, а Вања Милинковић-Савић је бранио гол Торина.