МАТИЋ СПРЕЧИО ПОРАЗ РОМЕ: Сјајан гол Србина за важан бод "Вучице"! Јувентус ДЕМОЛИРАН!

22.05.2023. 22:52
Nemanja Matić
Немања Матић / Извор: Профимедиа

Када је најпотребније...

Фудбалери Роме одиграли су само 2:2 са Салернитаном у 36. колу Серије А, док се фудбалери Јувентуса након вечарашњег пораза од Емполија са 4:1 угрозио учешће у неком европских такмичења за наредну сезону, јер им је данас одузето 10 бодова одлуком италијанског суда, а због финансијских малверзација бивше управе.

МАРОТА ПОРУЧИО: Симоне Инзаги остаје тренер Интера, он је недодирљив

ЗВАНИЧНО: Јувентусу ОДУЗЕТО 10 бодова - Лига шампиона је само сан!

ДИРЉИВА ПОРУКА МИХИНОГ БРАТА: Тај последњи поглед очима никад нећу заборавити...

Некадашњи репрезентативац Србије, Немања Матић је на терену био од старта другог полувремена, када је заменио Бењамина Тахировића.

Салернитана је водила на овом сусрету од 12. минута и гола Кандреве, али је Ел Шарави у 47. минуту резултат вратио на почетак.

Гости су до новог вођства стигли у 54. преко Дије, да би Матић спречио потпуно изненађење постигнувши погодак и донео бод Римљанима.

Рома је на два кола пре краја шеста са 60 бодова, док је Салернитана 15. са 39 и раније је обезбедила опстанак.

Рома би до Лиге шампиона могла преко Лиге Европе, у којој игра финале против Севиље.

Фудбалери Емполија савладали су убедљиво Јувентус резултатом 4:1 (2:0), у последњем мечу 36. кола Серије А.

Торински великан добио је још један ударац ове вечери, пошто је уочи дуела сазнао за пресуду, којом му је одузето 10 бодова због финансијских малверзација.

Јувентус је тако у меч са Емполијем ушао као седмопласирана екипа у првенству са 59 бодова, колико има и после ове рунде.

"Стара дама" је убедљивим поразом на стадиону "Карло Кастељани" практично остала без шанси да се нађе у Лиги шампиона.

Мораће да нападну Лигу Европе или Лигу конференције и позиције које држе Аталанта ( 2) и Рома ( 1).

Читав меч за Јуве против Емполија одиграли су Душан Влаховић и Филип Костић, а почасни гол био је дело Федерика Кјезе у 85. минуту.

Тада је већ питање победника било решено, пошто су грешке гостију играчи Емполија сурово кажњавали.

Најпре је Федерико Капуто реализовао пенал у 18. минуту, да би Себастијано Луперто три минута касније после корнера дуплирао предност.

Грешку Алекса Сандра у 48. минуту искористио је Акпа Акпро, који је асистирао Капуту за његов други погодак на мечу.

Тачку на сусрет и убедљив тријумф Емполија, који је 14. на табели са 42 бода, ставио је Роберто Пиколи у трећем минуту судијске надокнаде времена.