16°C
30.04.2024.
117.1205
109.1422

MATIĆ SPREČIO PORAZ ROME: Sjajan gol Srbina za važan bod "Vučice"! Juventus DEMOLIRAN!

22.05.2023. 22:52
Nemanja Matić
Nemanja Matić / Izvor: Profimedia

Kada je najpotrebnije...

Fudbaleri Rome odigrali su samo 2:2 sa Salernitanom u 36. kolu Serije A, dok se fudbaleri Juventusa nakon večarašnjeg poraza od Empolija sa 4:1 ugrozio učešće u nekom evropskih takmičenja za narednu sezonu, jer im je danas oduzeto 10 bodova odlukom italijanskog suda, a zbog finansijskih malverzacija bivše uprave.

MAROTA PORUČIO: Simone Inzagi ostaje trener Intera, on je nedodirljiv

ZVANIČNO: Juventusu ODUZETO 10 bodova - Liga šampiona je samo san!

DIRLJIVA PORUKA MIHINOG BRATA: Taj poslednji pogled očima nikad neću zaboraviti...

Nekadašnji reprezentativac Srbije, Nemanja Matić je na terenu bio od starta drugog poluvremena, kada je zamenio Benjamina Tahirovića.

Salernitana je vodila na ovom susretu od 12. minuta i gola Kandreve, ali je El Šaravi u 47. minutu rezultat vratio na početak.

Gosti su do novog vođstva stigli u 54. preko Dije, da bi Matić sprečio potpuno iznenađenje postignuvši pogodak i doneo bod Rimljanima.

Roma je na dva kola pre kraja šesta sa 60 bodova, dok je Salernitana 15. sa 39 i ranije je obezbedila opstanak.

Roma bi do Lige šampiona mogla preko Lige Evrope, u kojoj igra finale protiv Sevilje.

Fudbaleri Empolija savladali su ubedljivo Juventus rezultatom 4:1 (2:0), u poslednjem meču 36. kola Serije A.

Torinski velikan dobio je još jedan udarac ove večeri, pošto je uoči duela saznao za presudu, kojom mu je oduzeto 10 bodova zbog finansijskih malverzacija.

Juventus je tako u meč sa Empolijem ušao kao sedmoplasirana ekipa u prvenstvu sa 59 bodova, koliko ima i posle ove runde.

"Stara dama" je ubedljivim porazom na stadionu "Karlo Kasteljani" praktično ostala bez šansi da se nađe u Ligi šampiona.

Moraće da napadnu Ligu Evrope ili Ligu konferencije i pozicije koje drže Atalanta (+2) i Roma (+1).

Čitav meč za Juve protiv Empolija odigrali su Dušan Vlahović i Filip Kostić, a počasni gol bio je delo Federika Kjeze u 85. minutu.

Tada je već pitanje pobednika bilo rešeno, pošto su greške gostiju igrači Empolija surovo kažnjavali.

Najpre je Federiko Kaputo realizovao penal u 18. minutu, da bi Sebastijano Luperto tri minuta kasnije posle kornera duplirao prednost.

Grešku Aleksa Sandra u 48. minutu iskoristio je Akpa Akpro, koji je asistirao Kaputu za njegov drugi pogodak na meču.

Tačku na susret i ubedljiv trijumf Empolija, koji je 14. na tabeli sa 42 boda, stavio je Roberto Pikoli u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.