МОЋНА БЕНФИКА: Поред Португалаца и Белгијанци на корак од плеј-офа

02.08.2022. 23:00
FK Benfika
ФК Бенфика / Извор: Реутерс

Мечеви трећег кола квалификација за Лигу шампиона.

После мечева у Тираспољу и Разграду  одигране су још три утакмице трећег кола квалификација за Лигу шампиону.

ГОСТИ СЛАВИЛУ У ТИРАСПОЉУ: Звезда ако испадне од Јермена иде највероватније у Молдавију

КОПЉАНИЦИ СПУСТИЛИ РАМПУ: Ајакс забранио навијачима да траже дресове од играча

РАДИЛО СЕ У ТИШИНИ: Звезда добија ново појачање из Русије (ФОТО)

Фудбалери Монака и ПСВ-а ремизирали су 1:1. Тим из Кнежевине ће пред пут у Ајндховен сигурно осећати да су могли и више да извуку из овог меча.

У 32. минуту им је умало досуђен пенал због играња руком Арманда Обиспа у сопственом шеснаестерцу, али је судија након консултација са ВАР собом одлучио да нема довољно елемената да би показао на "белу тачку".

Лук Де Јонг је  упроиграо Вермана који са ивице шеснаестерца није упутио најлепши ударац, али довољан да доведе ПСВ у предност 38 минуту.

Аксел Дисаси је у 80. минуту поравнао резултат и тако је меч завршен без победника.

Фудбалери белгијског Ројан Униона савладали су Ренџерс на домаћем терену резултатом 2:0 (1:0) и закорачили у плеј-оф рунду квалификација за Лигу шампиона.

Победник овог дуела иде на бољег из меча ПСВ - Монако.

Бенфика је савлдала Митјиланд са 4:1. Први део су добили 3:0, подигли су на 4:0 трећим голом Гонсала Рамоса у 61. минуту, а гости су из пенала смањили на коначних 4:1 преко Систа у 78. минуту.