НА КРОВУ ПЛАНЕТЕ: Реал поново освојио Светско првенство (ВИДЕО)

22.12.2018. 19:25
FK Real Madrid
ФК Реал Мадрид / Извор: Реутерс

Мадриђани одбранили титулу.

Фудбалери Реал Мадрида освојили су Светско првенство за клубове у Абу Дабију победом против Ал Аина у финалу резултатом 4:1, головима Луке Модрића, Маркоса Љорентеа, Серхија Рамоса, и аутоголом Јахије Надера, а једини погодак за домаће је постигао Цукаса Шиотани.

МАЛДИВИ, ТАНГЕ И СНЕЖАНА: Борјанова супруга подиже температуру, а кад видите кога је зајахала... (ФОТО)

НАЈЛЕПША ЖЕНА КОШАРКАША: Каква мачка! Звездин мајстор не промашује тројке кад она крочи у Пионир (ФОТО)

То је Реалу четврта титула на Светском првенству за клубове, трећа везана, а три пута су освајали и Интерконтинентални куп који се играо пре актуелног формата. Дакле, Мадриђани су укупно седам пута били шампиони света.

Лука Модрић је Краљевски клуб довео у вођство у 14. минуту утакмице ударцем са нешто мање од 20 метара. Претходно му је Бензема лепо одложио лопту, а хрватски интернационалац је прецизним ударцем матирао Еису.

На истеку часа игре на стадиону Ал Аина у Абу Дабију, предност Мадриђана је дуплирао Маркос Љоренте сјајним ударцем са дистанце.

Све дилеме око победника је у 79. минуту отклонио Серхио Рамос, својом 100. голому каријери. Капитен Реала је био најбољи у скоку после корнера који је извео Модрић и одличним ударцем главом сместио лопту у мрежу.

Почасни погодак за Ал Аин је постигао Цукаса Шиотани седам минута касније, сјајним ударцем главом.

У судијској надокнади је Јахија Надер постигао аутогол и поставио коначан резултат.

Треће место је освојила екипа Ривера која је у финалу победила јапанску Кашиму резултатом 4:0. Стрелци су били Зукулини, Мартинез два пута и Боре из пенала.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.