НЕ ПОМАЖЕ НИ МАГИЈА ВЛАХОВИЋА: Интер је УЗЕО КУП - Јуве пао након ПРОДУЖЕТАКА (ВИДЕО)

11.05.2022. 23:46
Dušan Vlahović
Душан Влаховић / Извор: Реутерс

Нови трофеј у витрини "Нероазура".

Екипа Интера из Милана освојила је Куп Италије пошто је у финалу, у којем је виђен двоструки преокрет, савладала Јувентус. Резултат је након продужетака износио 4:2 за тим Симеонеа Инзагија.

Погоди највећу квоту и Mozzart те води у Катар на дуел Бразила и Србије

ДИГАО СИ ТРОФЕЈ, ДУШАНЕ: Тадићев Ајакс поново шампион Холандије! (ВИДЕО)

ГДЕ ЋЕ СЕ ИГРАТИ ФИНАЛЕ КУПА? Навијачи Црвене звезде и Партизана НА НОГАМА пред четврти "вечити дерби" ове сезоне

Меч на римском "Олимпику" боље је отворила екипа из Милана која је већ у седмом минуту дошао до водеђег гола.

У акцији "Нероазура" је лако испао Квадрадо, док је Барела са леве стране кренуо ка средини и са дистанце упутио феноменалан шут у малу мрежу. Перин је заиста био немоћан.

Након постигнутог поготка, екипа Интера успорила је темпо што је покушала да искористи екипа Јувентуса и то углавном преко Дибале и Влаховића.

Ређале су се шансе и одличне комбинације српског и аргентинског репрезентативца, међутим ништа од тога није уродило плодом.

Одличне шутеве Влаховића ка голу "скидао" је Хандановић, док је Дибала машио праве зицере.

Са минималном предношћу Интера се и отишло на одмор.

Права офанзива Јувеа уследила је на самом старту другог полувремена.

У 50. минуту Душан Влаховић је покушавао да се избори за ударац, био је изблокиран, да би свој шут опробао Алекс Сандро у наставку. Шутирао је Бразилац, да би лопту закачио Мората, таман толико да превари невероватно расположеног Хандановича.

Само два минута касније, Влаховић је истрчао сјајну контру, избио пред Хандановића и шутирао, али право у лице голману. Међутим, лопта се одбила право у ноге Србина, које из друге шансе затресао мрежу. Био је то први преокрет на стадиону у Риму.

Уследио је налет Интера који је свим силама покушавао да поравна резултат. Одолевала је одбрана Јувентуса који је у тим тренуцима потпуно био у дефанзиви. Међутим, нису издржали до краја.

У 78. минуту Лаутаро је пао у казненом простору и судија је показао на белу тачку. Једанаестерац је извео Чалханоглу, који је уз помоћ стативе савладао Перина. То је био увод у праву драму достојну финала.

Отишло се у продућетке. И док су сви већ замишљали пенале, Интер је решио да ову драму заврши нешто раније.

У првом продужетку, у 98. минуту, Де Лихт је направио је прекршај у казненом простору - оборио је Шкрињара, а судија Валери је погледао успорени снимак и досудио пенал.

Други једанаестерац је уместо Чалханоглуа, који је напустио терен, извео Перишић, који је био сигуран са беле тачке и тако смо видели други преокрет у овом спектакуларном мечу.

Као Јувентус у првом полувремену, тако је Интер играо у првом продужетку, само два минута након водећег гола, тачније у 102. минуту, Де Лихт је доста простора оставио Перишићу, који је послао "пројектил" у мрежу Перина, за коначних 4:2.

Најновије вести из света фудбала можете наћи ОВДЕ.