НЕСРЕЋНА СРБИЈА ПОРАЖЕНА ОД ЕНГЛЕСКЕ: Орлићима потребно ЧУДО за полуфинале ЕП (ВИДЕО)

22.06.2022. 21:55
omladinska reprezentacija Srbije
омладинска репрезентација Србије / Извор: МН Press

Штета.

Омладинска репрезентација Србије (у19) поражена је од Енглеске 4:0 (2:0) у другом дуелу групе Б Европског првенства у Словачкој.

ГОСПОДЕ ДРАГИ... Не можете ни замислити какав гол је Србија примила од Енглеске! Враћају се трауме (ВИДЕО)

СУДИЈА БЕЗ МРВЕ ЧОВЕЧНОСТИ: Лазетић се шокирао кад му је ОВО урадио арбитар! А може отац да му буде (ВИДЕО)

Није добро почело по наше момке, пошто је Горди Албион повео већ у петом минуту. Скарлет је примио пас на ивици шеснаестерца, а онда лукавим ударце кроз ноге Милетића преварио Лукића.

Србију то није поколебало, па је виђена и прва прилика пред голом Кокса, Кнежевић је упутио ударац са дистанце, али је чувар мреже Енглеске добро интервенисао.

Нападач Тотенхема, Скарлет је могао и до још једног гола у првом делу игре, али се у 35. минуту бравурозном интервенцијом испречио Лукић.

Ипак, оно што није тад, јесте учинио Скарлет пет минута касније. Кофи је пробио по страни, Лукић је јако лоше интервениса, лопта му је испала, а центарфор острвљана се одлично снашао и грудима са земље послао лопту у мрежу.

Наставили су наши момци са сасвим задовољавајућом игром и у наставку, али се поново затресла српска мрежа. У 68. минуту Чуквумека је пресекао попречан пас Лековића и фино отворио стопало за 3:0.

До краја дуела није било много прилика, а коначан резултат је поставио Џебисон у судијској надокнади.

У оквиру ове групе, Израел је био бољи од Аустрије 4:2.

Орлићи су овим поразом свели своје шансе за пролаз међу четири најбоље екипе на минимум, пошто су на трећој позицији са једним бодом, док је Израел на жељеном другом месту са три бода више и гол разликом плус шест у односу на наше момке.

У последњем колу Србији је за пласман у полуфинале потребно да Енглеска победи Израел, а да наша селекција савлада Аустрију разликом која ће бити довољна да се надмаше Израелци.

Ипак, трећа позиција свакако била задовољавајућа пошто омогућава плеј-оф меч за пут на Светско првенство 2023. у Индонезији. С обзиром на стање у Групи А, ривал у борби за мундијалску визу биће Румунија или Словачка.

Најновије вести из света фудбала прочитајте ОВДЕ

БОНУС ВИДЕО: Погледајте завидно фудбалско знање италијанске водитељке Дилете Леоте