ЊУКАСЛ СРУШИО "ЂАВОЛЕ": Ово се Манчестеру дуго није догодило (ВИДЕО)

02.12.2023. 23:33
FK Mančester junajted
ФК Манчестер јунајтед / Извор: Профимедиа

Без датог гола на три утакмице.

Фудбалери Њукасла победили су Манчестер јунајтед у дербију 14. кола Премијер лиге резултатом 1:0 (0:0)!

КОНАЧНО!!! Лука Јовић после више од пола године постигао гол (ВИДЕО)Luka Jović

КОНАЧНО!!! Лука Јовић после више од пола године постигао гол (ВИДЕО)

”МОГЛИ СМО ДА ДОБИЈЕМО И НЕКОГ ЈАЧЕГ”: Капитен Тадић се огласио након жреба за ЕУРО!DuÅ¡an Tadić

ПИКСИ ПОРУЧИО ИЗ ХАМБУРГА: Нема потребе да се плашимо било когаDragan Stojković Piksi, Fudbalska reprezentacija Srbije

ПИКСИ ПОРУЧИО ИЗ ХАМБУРГА: Нема потребе да се плашимо било кога

Домаћин је био опаснији ривал и ту своју бољу игру крунисао је голом Ентонија Гордона у 65. минуту, на асистенцију Кирана Трипијеа.

Управо је Трипије био најболижи голу у првом полувремену. Одлично је у 38. извео слободан ударац, лопта се од пречке одбила о земљу и вратила се у поље.

Исак и Алмирон су у 17. и 21. минуту били близу гола, као и Луис Мајли, док је Јунајтед у 89. могао да дође до бода. Ипак, погодак је поништен зато што је лопта после шута Антонија закачила Мегвајера који је био у офсајду.

Њукасл је овом победом прескочио Јунајтед на табели. Сада имају 26 бодова, два више од поменутог ривала.

Иначе, Јунајтеду је ово трећа утакмица без постигнутог гола, што се "црвеним ђаволима" није догодило од далеке, далеке 1997. године, наводе енглески медији.