ОД 5 ДО 10: Саного као швајцарски сат, па озбиљан прекид филма, Фалћинели НА ИВИЦИ ОФСАЈДА да постане Звездин Пипо Инзаги

Србија Данас/ Н. Р.
Seku Sanogo
Секу Саного / Извор: Реутерс

Оцене црвено-белих на старту Лиге Европе.

Борјан: Стандард који је голман Црвене звезде поставио у европским утакмицама минулих сезона оправдао је и у Зинсхјаму. Капитен црвено-белих уливао је сигурност одбрани приликом сваке интервенције, али ракете Баумгартнера и Дабура није могао да заустави. Оцена: 6,5.

СПОРНА СИТУАЦИЈА: Арбитар није свирао фаул, а експерт за суђење ЈАСАН - све чисто (ВИДЕО)

СТАНКОВИЋ СЕ ОГЛАСИО ПОСЛЕ ПОРАЗА: Судијска одлука нема везе! Објаснио шта се ТАЧНО ДЕСИЛО: "Питао сам..."

ХИТ: Џордан и Рит СЛАВИЛИ уз традиционално српско јело! Уз храну и ЂУСКАЊЕ, лудо су се ЗАБАВИЛИ (ВИДЕО)

Ераковић: Скупо плаћена грешка из 163. вечитог дербија није поколебала младог штопера. Деловао је самоуверено на терену “Пре Зеро арене” као да у ногама има масу европских испита. Показао је да има чврст карактер, иако је Баумгартнер њему побегао код водећег гола Хофенхајма. Оцена: 7.

Милуновић: Сигуран, ауторитативан у скоку. Износио је лопту са толико самопоуздања као да је плејмејекер црвено-белих. У ситуацији после корнера и кикса голмана Баумана за корак закаснио да стави печат на добру партију. На крају је погрешио, лоше испуцао лопту и “покренуо” акцију домаћина код другог гола и умањио свој учинак. Оцена 6,5.

Strahinja Eraković i Nemanja Milunović
Страхиња Ераковић и Немања Милуновић / Извор: Реутерс

Дегенек: Била је то добра партија репрезентативца Аустралије, на нивоу Лиге шампиона. У последњим тренуцима меча, када је концентрација попустила, Дегенек није стигао да направи офсајд и Дабур је закуцао лопту у мрежу Београђана. Оцена: 7.

Гајић: У одбрани је неутралисао некадашњег саиграча из златне омладинске репрезентације Мијата Гаћиновића. Међутим, у фази напада није било конкретне помоћи десног бека, који је овога пута играо по боку испред три штопера. Оцена: 6.

Родић: Могао је да забележи вредну асистенцију, али у финишу првог полувремена Спиридоновић није искористио одличну лопту са левог бока. Коректна дефанзива, али и пар ситних грешака које су могле озбилније да утичу на дешавања на терену. Оцена: 6.

Seku Sanogo

Саного: Јак као стена, врло рационалан, миран на лопти. Показао је како се противник зауставља у казненом простору ремпловањем, а да се не начини пенал. Међутим, изгубљена лопта на 16 метара у последњим секундама првог полувремена могла је скупо да кошта црвено-беле. Да је погодио једном из две ситуације главом после корнера у наставку меча био би херој црвено-белих. Оцена: 6,5.

Николић: Трудио се, али брзо ће заборавити утакмицу са Хофенхајмом. Није био превише конкретан. Код првог гола домаћина је закаснио за педаљ да дође до лопте на центру. Баш толико је мало фалило прваку Србије да дође до повољног резултата на тешком гостовању. Оцена: 5,5.

Спиридоновић: Као да је играо у грчу, плашећи се да не направи неку крупнију грешку. Када се мало ослободио треме показао је да у њему има штофа, али ће за то морати да сачека неку другу шансу на европској сцени: Оцена: 5,5.

Катаи: Још једном показао оданост Црвеној звезди. Изашао ровит на терен и у пар ситуација био врло опасан. Није то била апртија на нивоу оне из вечитог дербија, али и те као ће Немци размишљати о њему уочи меча у Београду који ће одиграти две екипе. Оцена: 6,5.

Фалћинели: Трудио се Италијан, гризао, градио, задржавао лопту. У пољу је све то било врло добро, али је поново недостајала реализација. На ивици је офсајда да постане Звездин Пипо Инзаги. Лоб десном ногом у првом полувремену из изгледне позиције могао је да резултира вођством гостију, али је лопта завршила преко гола. Оцена: 6.

Dijego Falćineli
Дијего Фалћинели / Извор: Реутерс

РЕЗЕРВЕ

Петровић (од 76. минута): Плус за храброст. Није се уплашио дуела са везистима Хофенхајма, покушавао је да вуче лопту напред. Премало времена за конкретнији учинак. Оцена: 6.

Вукановић (од 76. минута). Заменио недовољно опорављеног Катаија, али није учинио ништа вредно помена. Пасиван код другог гола Хофенхајма. Оцена: 5,5.

Бен (од 76. минута): Ушао уместо Спиридиновића, два пута послао употебљиве центаршутеве из прекида, али у игри није успео да се наметне: Оцена: 6.

Павков (од 85. минута): Што се тиче вољног момента, могло би ових 10-ак минута против Хофенхајма да послужи снажном нападачу као одскочна даска за будуће дане. Без оцене.

Симић (од 85. минута). Уписао прве минуте на европској сцени ове сезоне, али премало за конкретнији учинак. Без оцене.

Dejan Stanković
Дејан Станковић / Извор: Реутерс

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Када изгубиш 2:0 прва асоцијација је да си рутински положио оружје пред противником. Али, није било баш тако на старту Лиге Европе са Црвеном звездом, напротив.

Према приказаној игри црвено-бели су заслужили бод, али им је поново недостајао “фактор икс” да период добре игре материјализују поготком у мрежи ривала. Против Омоније су данак неефикасности платили остајањем без шансе за пласманом у Лигу шампиона, у дворишту Хофенхајма без бод(ов)а који би им већ у уводној рунди одшкринуо врата европског пролећа. Тим Дејана Станковића је у четири дана на две важне утакмице постигао само гол и то из једанаестерца.

Без конкретне завршнице Звезди може да буде још теже против Либереца и Гента, који ће се у наредна два кола вероватно учаурити на својој половини терена на стадиону “Рајко Митић”.

Могла је Звезда врло лако да стигне до јаке “осмице” у Немачкој, овако оцена – 6,5. У томе је ваљда и разлика између Бундес лиге и Суперлиге Србије.