ОМЛАДИНСКА ЛШ: Историјска победа Црвене звезде, за прва три бода у елити (ВИДЕО)

01.10.2019. 17:55
Omladinci FK Crvena zvezda
Омладинци ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели савладали на стадиону Вождовца Олимпијакос.

Фудбалери Црвене звезде дошлк ису до прва три бода у Лиги шампиона пошто су на стадиону Вождовца савладали Олимпијакос 2:1 (0:1) и тако после ремија против Бајерна у првом колу деле другу позицију у групи Б. У корист црвено-белих је ишао и резултат из Лондона пошто је Бајерн савладао Тотенхем 4:1.

СКАНДАЛ! Олимпијакос ПОКРАДЕН, нестале ПАРЕ! (ФОТО)

ПОКАЗАО КАКАВ ЈЕ ДЕЛИЈА: Ова позната фаца БОДРИ омладинце Звезде

КОСОВО ЈЕ СРБИЈА! Делије и њена православна БРАЋА из Пиреја направиле ЖУРКУ у Београду! (ВИДЕО)

Гости из Пиреја први су запретили ''на крову'' пошто је у 7. минуту одличну шансу имао Неофитидис који је шутирао главом и погодио стативу, да би затим изабраници Славољуба Ђорђевића преузели инцијативу. Бурмаз је био у доброј ситуацији у 15. минуту после асистенције Пантовића, али су дефанзивц иПирејаца успешно интервенисали. Два минута касније Бабић је главом шутирао, али само директно у голмана гостију. У 28. минуту Олимпијакос је стигао до вођства после ударца Лиакоса који је мрежу погодио од стативе. Звезда се није предавала и пет минута касније Новаковић је пронашао Благојевића, али је лопта отишла преко гола. Последњу прилику у првом полувремену имали су гости пошто је Кацавакис добро шутирао, али је Катић успешно интервенисао.

Само што је почело друго полувреме Црвена звезда је успела да стигне до изједначења. Играо се 46. минут када је Бурмаз одлично проиграо Митровића којем није било тешко да постигне погодак и донесе изједначење ''на крову''.

Уследило је 10 минута без узбуђења, а онда је у 56. минуту Новаковић шутирао са 18 метара, али је Цолакис успешно одбранио. Тек у 68. минуту је Олимпијакос запретио у другом полувремену, али хје Сурулис слабо шутирао. Бољи ривал је Звезда била у другом полуврмену, стварала је шансе, а једна је била и шут Бабића у 77. минуту који је погодио спољни део мреже. Пет минута касније уследило је велико славље на крову.

Новаковић је проиграо Пантовића који је успешно претрчао одбрану Олимпијакоса и из игре избацио голмана гостију, после чега му није било тешко да лопту спроведе у мрежу. У преосталих десетак минута меча није било већих узбуђења, а Црвен звезда је дошла до прва три бода у Лиги шампиона.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ОЛИМПИЈАКОС 2:1 (0:1)

Стадион: ФК Вождовац. Судија: Ондреј Пеханец. Жути картони: Матић, Лукић (Црвена звезда), Сурлис, Белић (Олимпијакос). Стрелци: Митровић у 46. и Пантовић у 78. минуту за Црвену звезду, Лиацос у 28. минуту за Олимпијакос.

Црвена звезда: Катић, Митровић, Благојевић, Матић, Лукић, Миликић, Пантовић, Новаковић (од 90. Милетић), Бурмаз (од 87. Илић), Пиплица (од 73. Дедијер), Бабић.

Олимпијакос: Цолакис, Ентоманис (од 85. Сапунцис), Коцаминидис, Булари, Мартинис, Белић (од 66. Асланидис), Неофитидис, Лиацос (од 85. Сирмис), Кацавакис (од 66. Арсенидис), Николис, Сурлис.