ОСВОЈИО ЈЕ СВЕ У МИНХЕНУ: Легенда Бавараца НАПУШТА клуб!

08.07.2020. 07:20
FK Bajern Minhen
ФК Бајерн Минхен / Извор: Профимедиа

Преломио.

Шпански фудбалер Хави Мартинез, после осам година проведених у Минхену, напустиће шампиона Немачке Бајерна!

ТРАНСФЕР БОМБА: Из једног великана у други - Интер КРАДЕ Бајернову звезду

БУНДЕСЛИГА: Вердер након драме изборио опстанак!

НЕРЕАЛНО, АЛИ ИСТИНИТО: Аргентинац у дресу Босне и Херцеговине! (ФОТО)

Мартинез је у Бајерн стигао 2012. из Атлетик Билбаа, који ће највероватније бити нова дестинација за искусног дефанзивца, који може да одговори позицијама штопера и задњег везног.

Havi Ernandez
Хави Ернандез / Извор: Профимедиа

За време боравка у Минхену, Мартинез је освојио укупно 19 трофеја и важи за једног од ретких фудбалера који је освојио скоро све што се могло освојити у каријери.

Са Атлетиком је играо финале Лиге Европе, са Бајерном је био шампион Старог континента, освајао је Бундеслигу, Куп и Суперкуп Немачке, као и Суперкуп Европе, ФИФА Светско клупско првенство и Суперкуп Европе.

Ако се томе дода да је са репрезентацијом Шпаније освојио Европско и Светско првенство, а са селекцијама У17 и У19 Црвене фурије био најбољи на Старом континенту, јасно је о каквој се биографији ради. Играо је и финале Купа Конфедерација.

Мартинезу уговор са Бајерном истиче на лето 2021. године, али шампион Немачке му неће правитри никаве проблеме око раскида. Иначе, у дресу Бавараца, Хави је уписао преко 200 мечева.

Погледајте како изгледају хостесе на аутомото тркама.

НЕВЕРОВАТНА ГЛУПОСТ ФУДБАЛЕРА: Знао да има корону, одиграо утакмицу и заразио цео тим (ФОТО)

ОТКАЗУЈЕ СЕ СВЕТСКО ПРВЕНСТВО У ФУДБАЛУ? Масовно отпуштање радника у Катару

ПОХВАЛЕ ЗА ТРЕНЕРЕ ВЕЧИТИХ: Деки и Саво ће ДОНЕТИ нове, ПОЗИТИВНЕ ветрове фудбалској Србији!