МАРКОВИЋ ДОВЕО ПАРТИЗАН ДО НОВОГ ТРИЈУМФА: Тренутак када је ПОЗЛИЛО гостујућем играчу засенио дуел

30.09.2021. 17:46
Lazar Marković
Лазар Марковић / Извор: МН Press

Меч другог кола.

Фудбалери Партизана су на свом терену савладали Флору из Талина са 2:0 у оквиру другог кола Лиге конференција и то головима капитена Лазара Марковића у првом полувремену. Црно-бели су пре две недеље остварили победу против Анортозиса  у гостима (0:2) и тако на идеалан начин започели учешће у новоформираном такмичењу.

РУКОМЕТАШ МОМИР РНИЋ: ИГРАЈТЕ НА ХУМАНОСТ У MOZZARTU

МИЛОШЕВИЋ ПРЕД ОТКАЗОМ: Немачки милионер тера српског тренера из Олимпије

ЂАНИ ЋУРЧИЋ: Више волим Вучића од Партизана! Ево зашто нисам био 15 година у Хумској

Почетак утакмице је припао гостима који су имали две лепе прилике у првих десет минута. Онда су црно-бели преузели иницијативу и доминирали на терену.

Тада је на сценуи ступио Лазар Марковић. Прво је постигао погодак главом у 20. минуту, након шута Рикрарда и лопте коју му је голман гостију набацио на главу.

Затим је у 42. минуту феноменално промешао целу одбрану Флоре, а шут је покушао да му изблокира Суметс. Само је преварио Игонена и Партизан је на полувреме отишао са два гола предности.

Лига конференција, 2. коло:

ПАРТИЗАН – ФЛОРА 2:0 (2:0)

Стрелци: Марковић 20, 42.

Стадион: ФК Партизан, Београд

Гледалаца: 5.845

Судија: Јулијан Вајнбергер, Аустрија

ПАРТИЗАН: Поповић - Живковић, Вујачић, Милетић, Обрадовић, Здјелар, Јојић (од 82. Шћекић), Л. Марковић (0д 82. Холендер), Natho (од 62. Пантић), Мениг (од 62. Јовић), Рикардо (од 90. Терзић).

ФЛОРА: Игонен - Лиландер (од 46. Каласте), Сепик (од 73. Порг), Куск, Лука, Васиљев, Суметс, Пум (од 90. Шеин), Зењов, Ојама (од 69. Кураксин), Алику (од 69. Милер).

Партизан је домининирао у другом делу, али није било голова. Моменат који је засенио све што се дешавало на терену је када је фудбалер Флоре Маркус Сепик пао на терен у70. минуту.

По првим информацијама он је осетио бол у грудима са нагоном за повраћањем и хитно је превезен у Ургентни центар. Нимало пријатно није било када је официјелни спикер неколико пута позивао кола хитне помоћи да дођу на терен, За сада је стабилно, што је најважније.

Црно-бели су дошли до важног тријумфа и сада са шест бодова после два кола мирно дочекују дуел са белгијским Гентом.

Овде можете пратита дешавања на мечу

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90. минут
Играће се још осам минута
88. минут
Према првим информацијама, Сепик је осетио бол у грудима са нагоном за повраћањем, а хитно је превезен у Ургентни центар. "Стабилно је у овом тренутку", саопштио је портпарол Флоре.
80. минут
Добра прилика за Партизан, али Игонен је стигао пре Јојића до лопте.
70. минут
Озбиљнија повреда играча гостију Маркуса Сепика, који је само пао. Спикер је звао екипу хитне помоћи, која је одвезла фудбалера Флоре (прекид је трајао неких седам минута).
61. минут
Одличан ударац Живковића, али брани Игонен.
59. минут
Незогдан ударац Васиљева по земљи. Поповић је интервенисао и избацио лопту у корнер.
55. минут
Партизан има велику иницијативу и само се чека када ће пасти трећи гол.
53. минут
Рикардо је сјајно дошао до позиције за шут на ивици шеснаестерца. Голман је кратко одбио лопту, али Лазар Марковић није успео да погоди празну мрежу.
46. минут
Почело је друго полувреме.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45 1. минут
Рикардо Гомеш је сјано шутирао, али лопта је завршила тик поред десне стативе гола Флоре.
45. минут
Играће се још два минута
42. минут
2:0!!! Лазар Марковић је пуцао, лопта је погодила Суметса и преварила голмана гостију.
36. минут
Добра контра црно-белих, али Живковић и Марковић се нису разумели.
30. минут
Мениг очајно шутира из добре позиције.
26. минут
Лепа акција Партизана, али само корнер.
23. минут
Рикардо пуца главом, али преко гола.
20. минут
1:0!!! Лазар Марковић доводи Партизан у вођство. Рикардо је пуцао, а на одбијену лопту главом је одлично реаговао капитен црно-белих.
16. минут
После пада Рикарда, Јојић је шутирао из даљине, високо изнад гола.
9. минут
Нова прилика за Флору. Алику је лобовао Поповића, али голман црно-белих је успео да стигне до лопте.