ПОНИЖАВАЊЕ СЕ НАСТАВЉА: Монако демолирао пребогати ПСЖ

20.03.2022. 15:16
Kilijan Mbape
Килијан Мбапе / Извор: Профимедиа

Доминирао Висам Бен Једер.

Фудбалери Монака победили су Пари Сен Жермен са убедљивих 3:0 у великом дербију и првој утакмици недељног програма 29. кола Лиге 1 Француске.

"ЗВЕЗДА ВРШИ НЕНОРМАЛАН ПРИТИСАК" Станојевић више неће да ћути, осуо СИЛОВИТУ ПАЉБУ: "Требало би да имамо 4 бода предности"

СТОЈИЋ "НЕЋЕ" ДА СТАВЉА "СО НА РАНУ" ГРОБАРИМА: Звездан Терзић ради перфектно

СРПСКИ ФУДБАЛЕР - ГОЛ МАШИНА: Једино је Левандовски испред њега! Више од гола по мечу

Фудбалери Монака били су изузетно мотивисани, нападали су и заслужено повели у 25. минуту поготком капитена Висама Бен Једера. Одлично је по десном крилу пошао Фофана, а искусни нападач само "боцнуо" лопту и матирао Донаруму.

Кнежеви су много више желели победу и нови гол стигао је у 68. минуту. Поново је акцију започео одлични Фофана, наставио Бен Једер, Агилар је уписао асистенцију, а погодак постигао немачки интернационалац Кевин Фоланд, само неколико минута пошто је ушао у игру - 2:0.

Потпун сумрак Светаца уследио је у 83. минуту. Кимпембе је оборио Фоланда, судија показао на пенал, а Бен Једер уз мало среће савладао Донаруму и новим голом поставио коначних - 3:0.

Упркос овом неуспеху ПСЖ је задржао убедљиво вођство у Лиги 1 (има чак 15 бодова више од другопласираног Марсеја), али је доживео четврти пораз на последњих шест утакмица у свим такмичењима.

Монако је након ове победе дошао до седме позиције на табели.

Најновије вести из фудбала прочитајте ОВДЕ.