ПОЗНАТА ЈОШ ДВА ПУТНИКА ЗА КАТАР: Македонци пали у Порту, Пољска боља од Шведске

29.03.2022. 22:42
Fudbalska reprezentacija Portugalije
Фудбалска репрезентација Португалије / Извор: Реутерс

Без изненађења у Португалији.

Фудбалери Португалије савладали су Северну Македонију (2:0), док је Пољска била боља од Шведске истим резултатом и те две селекције су се пласирале на Светско првенство у Катару.

Mozzart и Орлови добитна комбинација за Катар

ОДМАХ ПОСЛЕ ТЕШКОГ ПОРАЗА У КОПЕНХАГЕНУ: Пикси ШМЕКЕРСКИ одговорио, ЕВО шта мисли о резултату

ПРОГОВОРИО О ЈОВИЋЕВОМ ПРОБЛЕМУ: Тадић искрен до сржи после меча - ЖЕЛИ ОСВЕТУ на Светском првенству

Нису изабраници Фернанда Сантоша дозволили изненађење на свом терену и головима Бруна Фернандеша су остварили зацртани циљ.

Мрежу Македонаца домаћи су отворили у 32. минуту. Стефан Ристовски је изгубио лопту на средини терена, то су искористили Фернандеш и Роналдо, одиграли дупли пас, да би Бруно рутински матирао Димитријевског.

Португалци су дуплирали предност у 65. минуту, поново из контре. Диого Жота је "као руком" пронашао Фернандеша, а овај је поново био неумољив у ситуацији један на један са голманом.

Македонци до краја меча су покушавали, али узалуд, па нису успели да, после победе над Италијом, приреде још једно изненађење.

Пољаци су се без борбе пласирали у финале баража, а тај меч одмора су искористили и савладали Шведску. Скандинавци су били доста уморнији због полуфиналног дуела против Чешке и победе после продужетака.

Пољаци су до предности стигли у 49. минуту, када је Левандовски био сигуран са пенала. Једанаестерац је досуђен после несмотреног старта Калстрома над Криховијаком.

Питање победника пласмана на Мундијал решио је Пјотр Зјелински у 73. минуту. Поново су несмотрени били Швеђани, Данијелсон је изгубио лопту на 30 метара од гола, фудбалер Наполија је изашао сам пред Олсена и без проблема дуплирао вођство своје селекције.