ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Вила ШОКИРАЛА Арсенал! Сити има све у својим рукама

14.04.2024. 19:57
FK Aston Vila
ФК Астон Вила / Извор: Профимедиа

Фудбалери Астон Виле су савладали Арсенал у гостима са 2:0, у оквиру 33. кола Премијер лиге.

"Тобжије" су имале све у својим рукама да се докопају лидерске позиције у шампионату, али после пораза од екипе из Бирмингема се налазе на другом месту са 71 бодом, колико има и трећепласирани Ливерпул.

Сада Манчестер сити има све у својим рукама да се докопа Титуле у Премијер лиги. На шест кола до краја, има предност од два буда.

Утакмица је била изједначена од самог старта, прву шансу је већ у другом минуту имао Оли Воткинс, али је није био прецизан. Исти играч је запретио и у 39. минуту, али је погодио стативу.

На другој страни је Каи Хаверц запретио у 12. минуту, али Емилиано Мартинез успео да заустави његов ударац.

Ређале су се шансе, добру је имао Габриел Жезус у 17. минуту, потом и Леандро Тросар у 40. минуту, Букајо Сака тренутак касније, али није могао Арсенал до поготка.

На паузу су обе екипе отишле без постигнутог поготка.

Астон Вила је била боља у другом делу игре, Арсенал готово ни једну озбиљну шансу није створио.

Могао је до поготка Јури Тилеманс у 62. минуту, али је погодио пречку.

Ипак, Леон Бејли је био тај који је донео предност својој екипи у 84. минуту. Погодио је на асистенцију Лукаса Диња.

Тачку на меч је у 87. минуту ставио Оли Воткинс на асистенцију Тилеманса, када је погодио за 2:0.

Астон Вила са утакмицом и три бода више од петопласираног Тотенхема држи четврту позицију са 63 бодова, која води у Лигу шампиона.

У следећем колу Арсенал гостује Вулвсима, док Астон Вила дочекуеј Бонрмут.