PREMIJER LIGA: Vila ŠOKIRALA Arsenal! Siti ima sve u svojim rukama

14.04.2024. 19:57
FK Aston Vila
FK Aston Vila / Izvor: Profimedia

Fudbaleri Aston Vile su savladali Arsenal u gostima sa 2:0, u okviru 33. kola Premijer lige.

"Tobžije" su imale sve u svojim rukama da se dokopaju liderske pozicije u šampionatu, ali posle poraza od ekipe iz Birmingema se nalaze na drugom mestu sa 71 bodom, koliko ima i trećeplasirani Liverpul.

Sada Mančester siti ima sve u svojim rukama da se dokopa Titule u Premijer ligi. Na šest kola do kraja, ima prednost od dva buda.

Utakmica je bila izjednačena od samog starta, prvu šansu je već u drugom minutu imao Oli Votkins, ali je nije bio precizan. Isti igrač je zapretio i u 39. minutu, ali je pogodio stativu.

Na drugoj strani je Kai Haverc zapretio u 12. minutu, ali Emiliano Martinez uspeo da zaustavi njegov udarac.

Ređale su se šanse, dobru je imao Gabriel Žezus u 17. minutu, potom i Leandro Trosar u 40. minutu, Bukajo Saka trenutak kasnije, ali nije mogao Arsenal do pogotka.

Na pauzu su obe ekipe otišle bez postignutog pogotka.

Aston Vila je bila bolja u drugom delu igre, Arsenal gotovo ni jednu ozbiljnu šansu nije stvorio.

Mogao je do pogotka Juri Tilemans u 62. minutu, ali je pogodio prečku.

Ipak, Leon Bejli je bio taj koji je doneo prednost svojoj ekipi u 84. minutu. Pogodio je na asistenciju Lukasa Dinja.

Tačku na meč je u 87. minutu stavio Oli Votkins na asistenciju Tilemansa, kada je pogodio za 2:0.

Aston Vila sa utakmicom i tri boda više od petoplasiranog Totenhema drži četvrtu poziciju sa 63 bodova, koja vodi u Ligu šampiona.

U sledećem kolu Arsenal gostuje Vulvsima, dok Aston Vila dočekuej Bonrmut.