РАПСОДИЈА У БЕЛЕКУ: Звезда ДЕРЕ Словаке на ГЕНЕРАЛЦИ! (ПОЛУВРЕМЕ)

05.02.2020. 16:16
Crvena zvezda - Dunajska Streda
Црвена звезда - Дунајска Стреда / Извор: Србија Данас

Феноменална игра лидера Суперлиге.

Фудбалери Црвене звезде имају рутинску предност од 3:0 против Дунајске Стреде у Белеку, на генералној проби пред наставак шампионата. Прво полувреме је обележила апсолутна доминација лидера српске Суперлиге, а посебно је атрактиван био трећи погодак који је постигао Његош Петровић у 29. минуту.

Претходно су стрелци били Бен и Јованчић, а црвено-бели су пропустили још неколико сјајних прилика да стекну и убедљивије вођство.

ФУДБАЛЕРИ ЗВЕЗДЕ ОДРАДИЛИ ТРЕНИНГ ПРЕД ГЕНЕРАЛКУ: Два играча дефинитивно ОТПАЛА (ВИДЕО)

ВЕЛИКО СРЦЕ МАРКА ГОБЕЉИЋА: Константно се чујем са Славицкасом (ВИДЕО)

ИЗБОР ЈЕ ПАО НА ЊЕГА: Премијерлигаш хоће бившу Звездину ДЕСЕТКУ!

Црвена звезда је меч почела у следећем саставу: Борјан - Гобељић, Дегенек, Бабић, Родић - Бен, Петровић, Јованчић, Гаврић - Николић - Боаћи.

Дуњаска Стреда је стартовала са следећих 11 фудбалера: Једличка, Бескоровањи, Кружилак, Дејвис, Блекмен, Калмар, Фарби, Беднар, Рамирез, Вида, Дивковић.

Звезда је повела већ у трећем минуту, поготком Бена који је рутински савладао глмана Једличку, на асистенцију Ричмонда Боаћија. Велику шансу да изједначе Словаци су имали у 11. минуту, после грешке Срђана Бабића, али је Борјан избацио лопту у корнер.

Црвено-бели су материјализовали теренску иницијативу у 16. минуту када је Душан Јованчић дуплирао предност поготком главом после корнера који је извео крилни нападач са Комора.

Одлична акција српског првака виђена је средином првог полувремена. Вељко Николић је разменио дупли пас са Боаћијем, лопта је стигла до Гобељића на десни бок који је шутирао врхом копачке, али је голман Словака још једном интрвенисао. Затим је и два везана покушаја имао Гаврић, па је право чудо како је у том моменту остало само 2:0.

Фантастичним голом у 29. минуту Петровић је коначно повисио на 3:0 разорним ударцем са дистанце под пречку гола који чува Једличка.

Велику прилику за четврти гол имао је Гаврић чији је топовски ударац голман словачког тима скренуо преко пречке у нови корнер на осам минута пре одласка на одмор.

До краја првог дела чета Дејана Станковића је умирила ритам и лагано привела крају најбоље полувреме од почетка зимских припрема.

Дунајска Стреда је тренутно трећа у првенству Словачке са десет бодова мање од лидера Слована из Братиславе.

Подсетимо, црвено-бели су на четири одиграна контролна сусрета два пута победили, уз два ремија. Савладани су Арка са 3:2 и Лудогорец са 3:1, док је против Вардара било 0:0, а са словеначким Цељем 1:1.

Погледајте како изгледа Каролин Дијаз, девојка Бразилца Каке

ЗБОГ СУКОБА СА СУДИЈОМ У ФИНАЛУ: Донета ОДЛУКА о Нолетовој казни, на тапету и Федерер!

ПОТРЕСНО: Објављен последњи Кобијев снимак, свуда око њега су била деца! (ВИДЕО)

НИ РЕЧ О СРБИЈИ: Надолазећој младој фудбалској звезди прст на уста, Савез му смањује притисак!