РАЗИГРАНЕ НОВАЈЛИЈЕ: Звезда савладала и другу препреку, а на мечу био и Мамић

28.01.2018. 17:57
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Изабраници Владана Милојевића успешни и у другој контролној утакмици.

Фудбалери Црвене звезде налазе се у Анталији где одрађују други део припрема и већ су одиграли две припремне утакмице. У првом сусрету састали су се са литванским Стумбрасом (више прочитајте ОВДЕ), а онда су играли против белоруског Динама Брест у којој су такође тријумфовали. Утакмица је завршена резултатом 2:0 (0:0), а овом окршају присуствовао је и саветник у Динамо из Загреба, Здравко Мамић.

Црвено-бели су могли први да дођу до вођства и то преко тандема Канга – Боаћи. Виђена је одлична акција, али је нападачу Звезде поништен гол, због офсајда. Нешто пре истека пола часа игре, на повреду се пожалио Абрахам Фримпонг, који је морао да напусти игру (26. минут), па је уместо њега шансу добио млади Страхиња Ераковић.

НИ БОАЋИ НИ КАНГА: Јувентус хоће да ШОПИНГУЈЕ на Маракани! Нећете погодити кога жели Стара дама (ФОТО)

После само неколико тренутака, присутни су могли да виде и најбољу прилику у дотадашњем току меча. Канга је са десне стране центрирао ка Бену, он је грудима спустио лопту за Боаћија, а Звездин најбољи стрелац из одличне ситуације, са неких осам метара, шутира преко гола.

Пет минута касније, један од актера био је и новајлија Хајдин који је са десне стране послао одличан пас ка Бену који је помало несигурно шутирао право у голмана.

Милан Борјан је савладан у 39. минуту, после слободног ударца са леве стране, али тај гол није признат јер је играч Динама, приликом скока том приликом фаулирао Ераковића.

На предах се отишло без погодака, а на почетку другог дела виђен је и први гол. Стрелац је био млади Лука Аџић који је након додавања Канге, преварио чувара и прецизно шутирао у даљи угао.

У стрелце се уписао и новајлија Бен, који је у 70. минуту затресао мрежу Белоруса. Акција Боаћија ка Хајдину, добра асистенција ка петерцу бека црвено-белих, Бен је добро испратио акцију и на крају лопту послао у мрежу.