РЕАЛ САВЛАДАО ЕИБАР: Дмитровић немоћан пред Асенсиом и Бенземом

03.04.2021. 19:12
Marko Dmitrović, Karim Benzema
Марко Дмитровић, Карим Бензема / Извор: Реутерс

Лос бланкоси су, макар привремено, преузели другу позицију на табели.

Фудбалери Реал Мадрида остварили су трећу узастопну победу у домаћем првенству, пошто су у 29. колу савладали Еибар са 2:0 (1:0).

ЛЕГИЈА У ДЕРБИЈУ ОВЕРАВА ТИТУЛУ: Младеновић ПОСТИГАО прелеп гол на самом старту (ВИДЕО)

ЗВЕЗДА СПРЕМНА ЗА ВЕЧИТИ ДЕРБИ: Црвено-бели протутњали Крушевцем, актуелни шампион спаковао 4 комада

АЈНТРАХТ ЈУРИ КА ЛИГИ ШАМПИОНА: Јовић ЗАПОЧЕО, Костић АСИСТИРАО за важан тријумф (ВИДЕО)

Арсенал тешко да може и до Лиге Европе преко првенства, Ливерпул озбиљно заостаје у трци за Лигу шампиона. Сезона за заборав и за једне и за друге, али би њихов вечерашњи (21.00) меч баш зато могао да донесе узбудљив фудбал. Квота на 3 је 1,70, а на GG3 1,95. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Арсенал - Ливерпул.

Врло брзо су се радовали домаћи фудбалери, пошто Бензема сместио лопту у гол, али је помоћни судија сигнализирао офсајд.

Стварали су Лос бланкос шансе и у наставку, па је у 37. минуту Марко Асенсио затресао мрежу гостију. Ипак, ВАР је показао да гол не важи због офсајда.

Коначно је Реал повео у 41. минуту. Овога пута погодак Асенсија је признат.

Однос снага није се мењао ни у другом делу утакмице. Мадриђани су имали више времена лопту у поседу и константно су напдали.

На 2:0 повећао је Карим Бензема у 73. минуту, пошто је главом сместио лопту у гол Марка Дмитровића. Био је то 18. гол Француза у Ла Лиги ове сезоне.

Реал је, макар привремено, преузео другу позицију на табели са 63 бода – једним више од Барселоне и три мање од Атлетика, који тек треба да играју мечеве 29. кола.

Еибар је тренутно 19. у поретку, са два бода мање од позиције која гарантује останак у Ла Лиги.