СЕНЗАЦИЈА У ФРАНЦУСКОЈ: Није све у новцу - Рен ПОНИЗИО пребогате Парижане (ВИДЕО)

03.10.2021. 14:53
Nejmar
Нејмар / Извор: Профимедиа

Свеци доживели први пораз у сезони.

Фудбалери Рена приредили су велико изненађење у првом мечу недељног програма Лиге 1, пошто су на свом терену савладали вицешампиона и највећег кандидата за освајање титуле Пари сен Жермен резултатом 2:0 (0:0).

КЛАДИОНИЧАРСКИ ТАТА: Осам различитих лига, "ризичне квоте" и врхунски добитак! (ФОТО)

ШПАНАЦ СЕ КРАТКО ЗАДРЖАО ПОСЛЕ ИВИЋА: Легендарни тренер СТИЖЕ у Вотфорд

НИЈЕ БИЛО ПРИЈАТНО: Огласио се играч Флоре коме је позлило у Београду

Прилично лако је Партизан изашао на крај са Флором у Лиги Конференција, а данас (16.00) у Крушевцу тражи наставак лепо победничког низа. Квота на двојку је 1,25, а на Сигурну победу 1,87. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Напредак - Партизан.

Да није све у новцу, потврдили су домаћи играчи који су храбром игром против апсолутног фаворита, показали да у фудбалу и даље пресуђује квалитет, а не цифре које говоре чије су "ноге скупље".

Најбољи податак о надмоћности Рена у овом мечу је да Парижани до 80. минута нису упутили ниједан ударац у оквир гола Гомиса, иако су, истина, били ближи вођству.

Питање какав би епилог на крају био, да је "слободњак" Месија у 31. минуту уместо на горњем делу пречке, завршио иза леђа домаћег голмана.

Казна за Леов промашај, стигла је госте у самом финишу полувремена. Камал Дин је послао центаршут у казнени простор Донаруме, а Гаетан Лабор одлично одреаговао и из прве "закуцао" лопту иза леђа репрезентативца Италије - 1:0.

Тек што је почело друго полувреме, фудбалери Рена су дуплирали вођство. И то на какав начин: Флавијан Таи је прихватио на "пеналтику" убачај са десне стране и непогрешиво послао лопту поред Донаруме за високих 2:0.

Радовали су се домаћи играчи, али је судија одлучио да на кратко прекине њихово славље, претпостављајући да је погодак био нерегуларан, међутим, после гледања снимка и интервенције из ВАР собе дефинитивно је утврђено да Рен има два гола предности.

Поново је ВАР радио у 68. минуту, када су Парижани затресли мрежу. Учинио је то Килијан Мбапе, али је после гледања те акције и његова мајсторија поништена, због офсајд позиције.

Ни ту није био крај учествовању ВАР-а у овом мечу, јер је у 83. минуту арбитар Руди Буке показао на "белу тачку", након грубог старта Хакимија.

Ипак, после консултације са судијама из помоћне собе, главни делилац правде је одлучио да промени одлуку и не досуди пенал за Рен, што је наишло на незадовољство домаћих играча.

Није хтело Месија у овом дуелу, пошто је у надокнади времена имао добру прилику, која је завршена ударцем Аргентинца поред леве стативе.

На крају, бодови су остали на "Роажон парку", Рен је успео оно што није Трои, Стразбуру, Бресту, Ремсу, Клермону, Лиону, Мецу и Монпељеу - да заустави моћни Пари сен Жермен.

Погледајте како изгледа Лаис Рибеиро, девојка бившег кошаркаша Жоакима Ное.