СЕРИЈА А: Виола изгубила, Влаховић погодио, Михајловићев пет узастопни реми, пораз Интера (ФОТО)

06.01.2021. 18:06
Dušan Vlahović
Душан Влаховић / Извор: Профимедиа

На програму 16. коло.

У Серији А данас су играни мечеви 16. кола, а српски интернационалци нису имали много среће. Синиша Михаиловић могао је коначно са Болоњом да дође до три бода, али је Удинезе у завршници успео да извуче бод, Душан Валховић је био стрелац за Фјорентину, али је могао само да честита Сергеју Милинковићу-Савићу на победи Лација. Јеидни се радовао Филип Ђуричић пошто је Сасуоло стигао до победе. За изненађење се побринула Сампдорија пошто је у Ђенови савладан Интер.

ЦАРЕВИ! Погледајте какве су вам поклоне спремили Чварков и Торбица (ВИДЕО)

ОВО НЕМА НИГДЕ НА СВЕТУ: Селектор позвао 11 репрезентативаца са ИСТИМ презименом! Цео тим може да се САСТАВИ

КОРОНА НЕ ЈЕЊАВА У МАНЧЕСТЕРУ: Потврђена нова три СЛУЧАЈА!

После четири везана ремија Болоња је била у сјајној позицији да коначно освоји сва три бода. Томијаси је у 19 минуту донео предности тиму Синише Михајловића, али је 15 минута касније изједначио Переира, да би Болоња на велики омдор ипак отишла са вођством захваљујуи голу Сванберга у 40. минуту. Међутим, исти играч је већ на старту другог полувремена искључен због другог жутог картона што је отежало ситуацију Болоњи. Добро се бранила Михајловићева екипа, али је у судијској надокнади Аслан донео бод Удинезеу и пет реми у низу Болоњи.

Фјорентина је гостовала Лацију и поражена је са 2:1, а Душан Влаховић је био стрелац, додуше почасног гола из пенала у 88. минуту. Претходно је Каиседо у 6. минуту довео Лацио у вођство, да би Имобиле повисио на 2:0 у 75. минуту и фактички решио питање победника. Сергеј Милинковић-Савић одиграо је цео меч за Лацио.

Сампдорија је изнендила Интер са 2:1 у Ђенови, а за госте је лош знак био промашен пенал Алексиса Санеза у 12. минуту, да би Кандрева у 23. минут искористио насјтрожу казну за Сампдорију. Кеита 15 минута касније дуплира предност Сампдорије која са 2:0 одлази на велики одмор. Једино што је Интер успео да уради у наставку је да смањи на 2:1 преко Де Фраја у 68. минуту нмеча.

Упркос томе што је без пораза шест кола, Барселона заостаје 10 бодова за Атлетиком, а вечерас (21.00) иде на тешко гостовање Билбау. Квота на двојку је 1,78, док је дупла шанса 1X 2,04. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Билбао – Барселона.

Рома није имала проблема у гостима против Кротонеа и стигла је до победе 3:1. Римљани су на полувремену водили 3:0 головима Мајорала у 8. и 29. минуту, да би Мктаријан из пенала повисио на 3:0. Домаћин је преко српског интернационалца Владимира Големиа постигао почасни погодак у 71. минуту. Милош Вулић одиграо је пдруго полувреме за Кротоне. Аталанта је остварила лаган тријумф 3:0 против Пармеголовима Миранчука у 15, Запате у 49. и Госенса у 61. минуту.