ШИРОМ ЕВРОПЕ: Катаи стартер, Тадић одличан у победи "светаца"

15.10.2016. 20:17 21:21
FK Arsenal, Tio Volkot
ФК Арсенал, Тио Волкот / Извор: Реутерс

Атлетик Билбао славио у бурном баскијском дербију.

Манчестер Сити кикснуо је у овом колу ремизиравши са Евертоном, што је искористио тријумфом Арсенал против Свонсија да се изједначи по броју бодова, док је Челси надиграо браниоца титуле. Рома је у дербију као гост савладала Наполи, Барселона се поигравала са Ла Коруњом, док је Бајерн из Минхена други узастопни пут ремизирао.

Грађани су били фаворити у дуелу са Евертоном, али је на крају виђена подела бодова у Манчестеру. Кевин Де Брујне и Серхио Агуеро промашили су по један пенал у 43. и 70. минуту, а између њихових промашаја Лукаку није имао милости и довео је Карамеле у вођство у 64. минуту. Да се на стадиону Етихад ипак не догоди изненађење побринуо се Нолито у 72. минуту. Кикс Ситија искористио је Арсенал победом против Свонсија, али је крају морао да стрепи за победу због тога што је у 70. минуту Гранит Џака добио црвени картон. Захваљујући двоструком стрелцу Тију Волкоту у 26. и 33. минуту изгледало је да ће Арсенал лако до тријумфа, иако је Сигурдсон у 38. минуту смањио на 2:1. Поново је све изгледало извесно за Арсенал када је Озил у 58. повисио на 3:1, али је осам минута касније заостатак Свонсија смањио Бастон. Џакино искљућење био је знал за Свонси да крене на све или ништа, али је Арсенал успео да се одбрани.

Челси је био убедљив против браниоца титуле Лестера. Дијего Коста довео је домаћина у вођство већ у седмом минуту на офличну адсистенцију Немање Матића, да би Азар дуплирао предност у 33. минту. Лестер је током првог полувремена деловао као разбијена војска, да би Лисице утисак знатно поправиле у других 45 минута. Ипак, Мосес је ставио тачку на меч поготком у 80. минуту. Вест Хем је у гостима против Кристал Паласа дошао до друге победе у сезони захваљујући поготку Ланцинија у 19. минут, али је питање шта би се догодило да Бентеке није промашио пенал на крају првог полувремена, посебно што су Чекићари остали са играчем мање у 75. минуту када је искључен Кресвел.

Саутемптон, клуб где игра српски репрезентативац Душан Тадић, успео је да тријумфује на свом терену. Тадић овога пута није био стрелац, али је одиграо цео меч и зарадио жути картон на почетку другог полувремена због закаснелог старта.

Наполи је дочекао Рому, имао игру и више шутева у гол, али су Наполитанци на крају погнуте главе напустили терен. Њихов џелат и нови јунак Рима био је Един Џеко са два поготка у 43. и 54. минуту. Кулибали је у 58. голом донео нову наду навијачима Наполија, али је све недоумице решио поготком Салах у 86. минуту. Никола Максимовић одиграо је читав меч за Наполи. Иако је имао предност од 1:0, Удинезе није направио изненађење у Торину. Бранилац титуле, Јувентус је головима Дибале дошао до тријумфа од 2:1. На тај начин, "бјанконери" су задржали прво место.

Сергеј Милинковић - Савић био је стартер на мечу против Болоње, али је напустио игру после 76. минута игре. Бодови су подељени иако је гостујући  тим водио после 10. минута али је сјајни Имобиле постигао изједначујући погодак у надокнади времена.

Барселона је имала лак посао против нејаке Ла Коруње, а гости су могли да заврше и са више голова у мрежи. Ла Коруњу је начео са два поготка Рафиња у 21. и 36. минуту, а трио МСН био је и на овом мечу на висини задатка. Нејмар није био стрелац, али је асистирао код голова Суареза у 43. и Месија у 58. минуту, док је Суарез био асистент код првог поготка Рафиње. Ова победа ипак није помогла Барси коју је победом против Легањес престигла Севиља. Гости из Памплоне повелису преко Васкеза у 25. минуту, да би вођство дуплирао у 58. минуту Насри. Међутим, за само три минута, од 67. до 69. домаћин је изједначио преко Тимора и Шимановског. Велику радост гостима омогућио је Сарабија у 85. минуту.

Атлетико Мадрид има је лакши тренинг против фењераша Гранаде и пробио се на прво место табеле, иако су гости повели преко Куенке у 18. минуту. Међутим, у наставку је уследила права канонада и чак седам голова у мрежи немоћнох Очое, али ниједан није постигао Гризман. Белгијанац Караско постигао је хет-трик пошто је био прецизан у 34, 45 и 61. минуту када је већ било извесно да ће Гранада доживети још један пораз. Гаитан је био прецизан у 63. и 81 минуту, да би потпуни дебакл фењераша потврдили Кореа у 85. и Тијаго у 87. минуту.

Убедљив је био и Реал Мадрид који је на гостовању у Севиљи савладао Бетис, резултатом 6:1.

Бивши фудбалер Црвене звезде, Александар Катаи, био је стартер на мечу против Малаге. Њега је тренер извео из игре у 79. минуту али је он показао добру игру за то време што је провео на терену. Нажалост, домаћин је остао без играча у последњем минуту меча, када је директни црвени картон добио Хернандез после грубог прекршаја. И противник је остао десеткован али у 90 4 минуту, када је други жути картон добио Хуан Пи после неспортског понашања.

Друго коло у низу Бајерн из Минхена је одиграо нерешено, овога пута у гостима против Ајнтрахта. Робен је у 10. минуту довео Баварце у вођство, да би Хушти изједначио у 43. минуту и тим се резултатом отишло на велики одмор. Кимих је у 62. минуту поново довео Бајерн у вођство, а три минута касније Хушти је добио други жути картон и морао је пре времена да заврши меч, па је тим из Минхена имао отворен пут ка победи. Ипак, Фабијан је у 76. минуту изједначио, а Ајнтрахт је до краја успео да се одбрани. Упркос ремију Бајерн је остао први иако је Келн победио Инголштат. Јарчеви су и даље без пораза и најпријатније изненађење досадашњег тока шампионата. Победу Келну донео је довструки стрелац Модесте који је погодио у 28. минуту, да би 11 минута касније реализовао једанаестерац. Инголштат је постигао почасни погодак такође из пенала у 90. минуту, а стрелац је био Хинтесир.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА, 8. коло:

Субота

Челси - Лестер 3:0

(Коста 7, Азар 33, Мозес 80)

Арсенал - Свонси 3:2

(Волкот 26 и 33, Озил 57 - Сигурдсон 38, Бастон 66)

Борнмут - Хал 6:1

(Данијелс 5, Кук 41, Станислас 45 пенал и 65, Вилсон 83, Гослинг 88 - Мејсон 34)

Манчестер Сити - Евертон 1:1