ШИРОМ ЕВРОПЕ: Реал прекинуо црну серију, Руни за историју, бламажа Ливерпула (ВИДЕО+ФОТО)

21.01.2017. 18:38
Runi
Руни / Извор: Реутерс

Неколико изненађења у најјачим лигама.

Реал је победом против Малаге до које стигао головима Серхија Рамоса прекинуо серију од два везана пораза, Ливерпул се обрукао код куће поразом од Свонсија, док је Вејн Руни рекордним голом спасио Манчестер јунајтед већ виђеног пораза у Стоуку.

Е ТО ЈЕ ПОВИШИЦА: Донаруми ПОВЕЋАНА плата 62 пута!

Краљевски клуб је после везаних пораза од Севиље у Ла лиги и Селте у Купу краља успела да победи малагу. Серхио Рамос је оба гола, у 35. и 43. минуту, постигао после прекида и центаршутева Тонија Кроса. Немац је прво извео корнер са десне стране, а штопер Реала главом затресао мрежу, да би код другог поготка и убачене лопте из слободњака са леве стране, Рамос одлично реаговао на "другој" стативи и уклизавањем дуплирао предност лидера на табели. Хуанпи је у другом полувремену преполовио предност домаћих, али није било промена.

БУРАН ДАН У ПАРТИЗАНУ: Илиев се ОГЛАСИО и РАЗЈАСНИО КОНФУЗНУ ситуацију! (ФОТО)

ЉУДИНА: Фудбалер Манчестер јунајтеда донирао више од МИЛИОН за децу (ФОТО)

Ливерпул је направио џиновски корак уназад у трци за четврто место које води у Лигу шампиона. Црвени су на домаћем терену (опорављени Марко Грујић није био ни на клупи). Свонси је головима Фернанда Љорентеа повео 2:0, али је Ливерпул успео да се врати у меч. Ипак, не да није било преокрета, већ је Гилфи СИгурдсон голом донео Свонсију победу, можда и кључну у трци за опстанак у елити.

Манчестер јунајтед је био на корак од пораза у Стоуку који је повео после аутогола Хуана Мате. Да Јунајтед серију мечева без пораза у Премијер лиги продужи на 13 утакмица побринуо се резервиста Вејн Руни голом из слободног ударца у четвртом минуту надокнаде. Гол Рунија погледајте ОВДЕ

У дербију кола Манчестер сити и Тотенхем су одиграли нерешено (2:2). До 58. минута водио је Сити, али су онда, у 58. и 77. минуту "пали" голови Деле Алија и Хонег Мин Сонга. Све време за Сити је играо Александар Коларов.

ЧУКА ПРЕТИ ВЕЧИТИМА: Црно-бели постигли 14 голова на две утакмице!