ШИРОМ ЕВРОПЕ: Победе Челсија и Торина, асистенције Матића и Љајића, пораз Дортмунда (ВИДЕО+ФОТО)

26.11.2016. 19:56
MaticEriksen
МатицЕриксен / Извор: Реутерс

Спортинг није искористио пенал у Мадриду.

Челси је уз асистенцију Немање Матића победио Тотенхем и засео на челу табеле Торино Синише Михајловића је уз асистенцију Адема Љајића наставио са одличним резултатима у Серији А  пошто је код куће савладао Кјево, Реал је много теже него што се очекивало код куће победио Спортинг, Свонси је у спектакуланом мечу победио Кристал палас 5:4 иако је губио до надокнаде, док је Борусија из Дортмунда новим поразом најавила да ће веома тешко до пласман у Лигу шампиона ове сезоне.

"Бикови" грабе ка пласману на евро-сцену. Изабраници Синише Михајловића су лако код куће победили Кјево 2:1 и стигли до трећег тријумфа у низу, а оба гола постигао је расположени Јаго Фалке, оба у првом полувремену. Асистент за други гол био је Љајић који је пружио још једну одличну партију. Почасни гол за госте постигао је Роберто Инглезе у финишу меча. За Кјево је цео меч одиграо некадашњи репрезентативац Србије Иван Радовановић. Гости су се љутили на судију јер сматрају да су оштећени за недосуђени пенал.

Кристијано Роналдо је са два гола предводио Реал ка победи код куће против Спортинга, али су гости пропустили велику прилику да однесу бод са стадиона Сантјаго Бернабеу. Најбољи играч Реала је прво са пенала, а затим и из игре довео Реал до два гола предности. На одмор се отишло резултатом 2:1 после гола Кармоне. У 78. минуту Спортинг је добио пенал, али је најбољи стрелац екипе Дује Чоп шутирао преко гола.

Реал Мадрид 2-1 Спортинг 5' @Cristiano (п) 18' @Cristiano 35' Цармона #RMLiga #HalaMadrid

А пхото постед by Реал Мадрид Ц.Ф. (@realmadrid) он

Челси је победио Тотенхем 2:1 и вратио се на чело Премијер лиге. "Плавци" су после шест мечева кочано примили гол, али су постигли два и тако стигли до победе. Асистент Педру за изједначење на 1:1 био је репрезентативац Србије Немања Матић који је одлично одиграо цео меч. Бранислав Ивановић је играо за Челси од 81. минута.

Манчестер сити је славио на Турф муру иако је домаћин повео. Радост домаћим навијачима донео је Марни одличним ударцем у 14. минута, када је са више од 20 метара шутем из прве матирао Клаудија Брава. Успео је Сити да после прекида дође до поравнања. После корнера створила се гужва у шеснаестерцу Бурнлија, а на правом месту нашао се Серхио Агуеро, постигавши девети гол у сезони. Није се ту зауставио Аргентинац, који је дефинитивно био човек одлуке на овом мечу. Поново је после гужве у казненом простору домаћина знао где да се постави, и да лопту коју му је послао Фернандињо смести иза леђа искусног голмана Пола Робинсона. Александар Коларов је одиграо цео меч за "грађане", овог пута на позицији штопера.

Ливерпул је на домаћем терену остварио тријумф против Сандерленда који је остао у сенци тежке повреде Кутиња који ће морати на двомесечну паузу због поломљеног чланка.Стрелци за "редсе" били су Ориџи и Милнер из пенала. Марко Грујић није би ни на клупи Ливерпула. У Велсу девет голова и невероватан преокрет у победи Свонсија против Кристал Паласа. Гости из Лондона су у 84. минуту повели са 4:3, али их је са два поготка шокирао Љоренте у надокнади времена.

Ајнтрахт је изненадио Борусију из Дортмунда и победом 2:1 наставио да граби ка пласману у квалификације за Лигу Европе. Јунак победе клуба из Франкфурта био је Мађар Саболч Хусти, стрелац и асистент. Мијат Гаћиновић одиграо је цео меч за Ајнтрахт, а добио је и жути картон у последњим минутима утакмице.

Лестер - Мидлзбро 2:2

(Марез 34. пенал, Слимани 90 4. пенал - Негредо 13, 71)

Ливерпул - Сандерленд 2:0

(Ориџи 75, Милнер 90 1. пенал)

Свонси - Кристал Палас 5:4

(Сигурдсон 36, Фер 66, 68, Љоренте 90 1, 90 3 - Заха 19, Томкинс 75, Корк 82. аутогол, Бентеке 84)

Саутемптон – Евертон (17.30)

ТАБЕЛА: Челси 31, Ливерпул 30, Манчестер сити 30, Арсенал 25, Тотенхем 24, Манчестер јунајтед 19, Евертон 19, Вотфорд 18, ВБА 17, Борнмут 15, Саутемптон 14, Бурнли 14, Лестер 13, Стоук 13, Мидлзбро 12, Кристал палас 11, Вест Хем 11, Хал 11, Свонси 9, Сандерленд 8.

БУНДЕСЛИГА, 12. КОЛО:

Субота:

Борусија Менхенгладбах - Хофенхајм 1:1

(Дауд 25 - Амири 53)

Келн - Аугзбург 0:0

Хамбургер - Вердер 2:2

(Грегорич 3, 28 - Бартелс 14, Гнабри 45)

Инголштат - Волфзбург 1:1

(Јунг 31 - Калиђури 78)

Ајнтрахт - Борусија Дортмунд 2:1

(Хусти 46, Сеферовић 79 - Обамејанг 78)

Бајерн Минхен - Бајер Леверкузен 2:1

(Тијаго Алкантара 30, Хумелс 56 - Ћалханоглу 35)

Недеља:

Шалке - Дармштат (15.30)

Херта - Мајнц (17.30)

Петак:

Фрајбург - Лајпциг 1:4

(Нидерлехнер 15 - Кеита 2, Вернер 21, 35, Забицер 79)

ТАБЕЛА: Лајпциг 30, Бајерн 27, Ајнтрахт 24, Келн 22, Хофенхајм 22, Борусија Д. 21, Херта 21, Мајнц 17, Бајер Леверкузен 16, Фрајбург 15, Шалке 14, Аугзбург 13, Борусија М. 13, Вофзбург 10, Дармштат 8, Вердер 8, Инголштат 6, Хамбургер 4.

ЛА ЛИГА, 13. КОЛО:

Субота:
Малага - Депортиво 4:3

(Мичел Сантос 21. пенал, 56, Сандро 40, Онтиверос 90 2 - Борхес 3. пенал, 82, Андоне 72)

Реал Мадрид - Спортинг Хихон 2:1

(Кристијано Роналдо 5. пенал, 18 - Кармона 35)

Еспањол - Леганес 3:0