СРБИН ПОКАЗАО ЗВЕЗДИ КАКО ДО "БРЕЈКА": Монако ПРЕКИНУО серију победа, Трабзон БЕЗ ПОБЕДЕ у дербију!

16.10.2022. 22:41
FK Monako
ФК Монако / Извор: Реутерс

Црвено-бели гаје наду...

Фудбалери Монака и турског Трабзонспора, ривали Црвене звезде ове јесени у Европи, нису имали успешан дан.

ПОСЛЕ НЕШТО СЛАБИЈЕГ ИЗДАЊА У КРАГУЈЕВЦУ: Милојевић нашао оправдање за своје играче

ЗВЕЗДИНЕ МУКЕ У КРАГУЈЕВЦУ: Катаи са пенала донео три бода црвено-белима (ВИДЕО)

БЕЛИЋ ЛАВЉЕГ СРЦА: Као муња трчао за Овусуом, чисто стартовао, а онда славио као да је дао гол (ВИДЕО)

Монако је кикснуо на стадиону Луј други у сусрету са Клермоном 1:1, чиме је прекинуо серију победа у Француској.

Све је кренуло лоше у 17. минуту када је Мохамед Камара зарадио директан црвени картон, али је уи поред тога убрзо повела преко Брила Емболоа.

Погодио је Швајцарац после одбитка из промашеног пенала, аи није дуго трајала радост "кнежева" и то због Србина.

Комнен Андрић је такође сачекао одбитак и закуцао лопту у мрежу Монака за коначних 1:1. Уједно, показао је Црвеној звезди како може до "брејка" на крају Лиге Европе.

Монако је остао шести са 21 бодом, док је Ница тек на 13. позицији са 12.

Фудбалери Бешикташа и Трабзона ремизирали су 2:2 у дерби мечу 10. кола турске Супер лиге.

Актуелни шампион и ривал Црвеној звезди у групи Лиге Европе два пута је водио у Истанбулу, али је некадашњи фудбалер Евертона Џенк Тосун спречио госте да дођу до тријумфа.

Гости су повели у 11. минуту, аситенцију Грка Бакасетаса из коренера у гол је претворио нападач Максимилијано Гомез.

Бешиткаш је изједначио на исткеу пола часа игре аутоголом Данца Јенса Стригера Ларсена.

Није дуго трајао резултатски егал, након само седам минута Трабзон је поново повео, овога пута стрелац је био Трезеге који је искористио катастрофалну попречну лопту левог бека домаћих Масуакуа.

Бешикташ је стигао до бода голом повратника Џенка Тосуна у 70. минуту, искусни нападач ушао је у игру само два минута раније.

У последњем минуту фудбалер Трабзона Јазиџи добио је директан црвени картон, тако су гости утакмицу завршили са играчем мање.