СТРАШАН ЛОНДОНСКИ ДЕРБИ: Челси имао 2:0, Арсенал у финишу стигао до бода

21.10.2023. 20:58
FK Čelsi
ФК Челси / Извор: Facebook

Спектакл.

Какав дерби - страшан дерби. Тресао се Лондом јер су Челси и Арсенал одиграли фантастичну утакмицу која је после 90 и кусур право рата завршена без победника - 2:2 (1:0).

СПАСАО ЗВЕЗДУ И БАХАРА: Јован Мијатовић после неколико минута на терену донео ТРИЈУМФ шампиону Србије

ЛЕГЕНДА ЗАГРМЕЛА: Менига треба лансирати и послати пешке у Холандију

ТЕК МУ ЈЕ 21. ГОДИНА: Српски репрезентативац потписао за петолигаша (ФОТО)

Много више разлога за тугу имају играчи Челсија коју су до 77. минута водили са 2:0, али су на крају морали да се задовоље једним бодом.

Челси је у предност дошао после 15. минута игре. Вилијам Салиба је неспретно лопту качио руком, а Крис Кавано је проверио снимак и показао на пенал. Са беле тачке сигуран за 1:0 био је Кол Палмер.

На нови гол чекало се до 48. минута, када је Микаило Мудрик, после одличног пријема шутирао из даљине и погодио за великих 2:0.

Тај резултат је био активан све до 77. минута, а одна је уследило помрачење домаћина и буђење гостију из северног Лондона.

Деклан Рајс у 77. минуту смањи је на 2:1, да би у 84. минуту Леандро Тросар, на асистеницју Саке, затресео мрежу домаћих за коначну поделу бодо