Није се доаказао у црвено-белом дресу.

Фудбалер Црвене звезде Рашид Сумаила, није се доказао у црвено-белом дресу од када је у лето 2018. године стигао на стадион "Рајко Митић". Међутим, дефанзивац црвено-белих ушао је у историју српског фудбала, а ево и како.

ВАЖНА ВЕСТ ЗА ВЕЧИТЕ: Две екипе из АБА у Евролиги? (ФОТО)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ГА НИЈЕ ДОВЕЛА КАД ЈЕ МОГЛА: Сада је тај играч пред вратима Наполија (ФОТО)

Како је израчунао Бранислав Трајановиски, педантни статистичар из Новог Сада, да је јубиларни, 1.000. погодак у најмасовнијем такмичењу, постигнут на утакмици осмине финала Купа Србије у којем је Црвена звезда победила ТСК (Тополски спортски клуб) из Бачке Тополе, 4:1. Тај гол постигао је Рашид Баба Сумаила, играч Црвене звезде, у 51. минуту и то као аутогол. Интернационалац из Гане, на позицији Звездиног штопера, неспретно је том приликом закачио лопту, која је одсела у мрежи, и тиме је спасао част гостију.

Утакмица је одиграна 21. новембра прошле године на стадиону "Рајко Митић" пред 2.500 гледалаца, а стрелци су били Симић у 39. и 72. минуту, Стојиљковић у 50, Јовељић у 90 4. минуту (из једанаестерца), док је погодак за ТСК постигао Сумаила у 51. минуту (аутогол).