СУПЕРЛИГА: Жандер и Томане за СЈАЈНУ увертиру Звезде пред Олимпијакос (ВИДЕО+ФОТО)

07.12.2019. 17:10 17:13
Žander
Жандер / Извор: МН Press

Меч 20. кола шампионата Србије.

Фудбалери Црвене звезде савладали су суботички Спартак у 20. колу Суперлиге Србије са 3:1 (2:1). Голове за домаће постигли су Жандер у 21, Текијашки у 31 (аутогол) и Томане у 51. минуту меча, док је предност "Голубовима" донео Денковић у 21. минуту игре.

Прво полувреме обележио је леви бек црвено-белих. Најпре га је Денковић надвисио у скоку за водећи гол гостију, али је Жандер био најзаслужнији за преокрет. После пола часа игре се одлично убацио и прецизним ударцем по земљи савладао Дубљанића за изједначење, да би десетак минута касније после његовог центаршута уследила слаба реакција Текијашког за 2:1.

Најлепши моменат на утакмици десио се у 51. минуту када је Томане погодио "маказицама" на сјајан центаршут Марина.

Милан Павков је добио прилику да одигра последњих 15-ак минута, први пут после више од месец дана и повреде коју је задобио на утакмици Лиге шампиона против Тотенхема (0:4).

Црвену звезду у среду од 21 час очекује "утакмица сезоне" против Олимпијакоса у Пиреју од 21 час, а српском шампиону је довољан реми за пролеће у Лиги Европе.

Ток меча могли сте да пратите уживо на порталу Србија Данас.

ДА ЛИ ЋЕ ДОЋИ ДО ТРАНСФЕРА? Играо је за Партизан, сад се КУНЕ да је ЗВЕЗДАШ и да хоће на Маракану

ИМА СЕ, МОЖЕ СЕ: Тадић ИСКЕШИРАО преко два милиона евра за стан (ФОТО)

ПРИПРЕМЕ ЗА ПИРЕЈ: Милојевић ПРОМЕШАО карте за Спартак, Павков на клупи, Боаћија нема (САСТАВИ)

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90. минут
Марин је фаулиран на неких 30ак метара од гола Спартака, покушао је да центаршутем пронађе неког од нападача, али је одбрана Спартака поново добро одреаговала.
82. минут
Гојков је заменио Денковића.

80. минут
Туфегџићев ударац у даљи угао брани Борјан.
77. минут
Павков је заменио Томанеа.
73. минут
Феноменална шанса за госте. Поново је Туфегџић био у стопостотној прилици, али је главом промашио. Борјан се оправдано љутио на саиграче.
69. минут
Туфегџићу је поништен гол због офсајда.
67. минут
Тражили су пенал домаћи пошто је оборен Вукановић, али је судија Пипер само одмахнуо руком.
65. минут
Велику шансу пропустили су гости. Милошевић је проиграо Туфегџића који је гађао доњи десни угао Борјановог гола, али је замало био непрецизан.
64. минут
Покушао је Милошевић да смањи резултат, веома отворено друго полувреме на стадиону "Рајко Митић".
63. минут
Одлична акција црвено-белих коју је Бен завршио непрецизним шутем из близине.
60. минут
Велику прилику имао је Денковић да постигне свој други погодак на мечу, али је шутирао преко гола.
56. минут
Одличног Жандера мења Родић.
52. минут
Тренер Спартака Гаћиновић извршио је прву измену. Срећковић мења Баића.
51. минут
Најлепши детаљ на утакмици. Марин је идеално центрирао и пронашао Томанеа, који је "маказицама" савладао Дубљанића - 3:1!

50. минут
По једна прилика на обе стране. Покушавали су Марин и Туфегџић, али без промене резултата.
46. минут
Гости су извели почетни ударац у другом полувремену.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. минут
Судија Пипер је надонкадио минут у првом полувремену.
43. минут
Добри потези Марина који је феноменално упосли Гајића, али је овај упутио нешто између шута и центаршута па није могао да савлада Дубљанића.
41. минут
Преокрет домаћих. Жандер се још једном сјајно убацио по левој страни. Упутио је центаршут ка Томанеу који је само закачио лопту, довољно да превари Текијашког који је неспретно захватио и затресао своју мрежу - 2:1!

34. минут
Лепа шанса за Бена кога је одлично упослио леви бек црвено-белих, али је слабо захватио лопту главом.
31. минут
Вођство Спартака трајало је тек десетак минута. Тачна акција домаћих, а лопта је стигла до Жандера који је прецизно шутирао са левог бока, по земљи - 1:1!
26. минут
Пар полушанси за домаћее. Бен је у два наврата погађао живи зид, а Панков није успео да шутира из солидне позиције у шеснаестерцу "Голубова".
21. минут
Спартак је повео поготком Денковића који је сјајно захватио лопту главом, на центаршут Милошевића, и погодио доњи леви угао Борјановог гола - 0:1!

17. минут
Најлепси напад Црвене звезде од почетка утакмице. Вукановић је центрирао "спољном" са левог бока, Томане покушао атрактивним волеј ударцем, али је лопта ишла паралелно од гола који брани Дубљанић. Мреже и даље мирују.
15. минут
Веома тврд сусрет на стадиону "Рајко Митић". Спартак се организовано брани, а црвено-бели углавном покушавају из прекида.
10. минут
Томане је фаулиран. Марин је извео слободан ударац из опасне позиције, али је лопта завршила у корнеру.
8. минут
Помоћни судија Милан Минић је сигнализирао офсајд Томанеа.
5. минут
Почетно испиивање снага на Маракани. Марин је имао лепу ситуацију по крилу један на један са противничким играчем, док се Денковић истакао лепим продором по левом боку који је окончан фаулом у нападу. И даље без великих шанси.