СУПЕРЛИГА: Петица Звезде, Срнић бриљирао, Пешић прорадио (ВИДЕО)

01.04.2018. 16:29
Aleksandar Pešić i Slavoljub Srnić
Александар Пешић и Славољуб Срнић / Извор: Фото: crvenazvezdafk.com

Главни судија био је Срђан Обрадовић.

Фуидбалери Црвене звезде победили су Младост у утакмици 29. кола Суперлиге Србије, са 5:2 и тако задржали предност од 12 бодова у односу на најближег пратиоца екипу Партизана, на коло пре почетка плеј-офа. Екипа Владана Милојевића је била без стандардних Милана Борјана, Вујадина Савића и Ненада Крстичића, али је ипак забележена значајна победа. Голове су давали Славољуб Срнић, Александар Пешић (два), Срђан Бабић и Лука Илић, док је двоструки стрелац за Лучанце био Предраг Павловић. Головима Павловића после асистенција Владимира Радивојевића, Младост се два пута враћала у игру, и уносила додатну неизвесност.

Уводни тренуци су протекли у знаку доминације гостију, која је крунисана акцијом гостију. Искоришћена је грешка домаћина, Пешић је проиграо Срнића који је "један на један" решио прилично лако. Касније, Лучанци су се ослободили, а Павловић је искористио лошу реакцију одбране црвено-белих. Лопта је пролазила без већих проблема, а она је дошла до Павловића који је без проблема савладао Супића који је данас мењао суспендованог Борјана. Ипак, на полувреме се отишло са новим "плусом" Звезде. Срђан Бабић је искористио корнер (и асистенцију) Срнића и главом постигао првенац у црвено-белом дресу.

У наставку, Пешић је донео предност од 3:1. Повучен је за дрес, судија Срђан Обрадовић је показао на белу тачку, а нападач Звезде шутирао по средини. Голман Немања Крзнарић је био немоћан, а Пешић је прекинуо пост од неколико утакмица без гола. У међувремену, шансу су добили искусни Ненад Милијаш и млади Лука Илић, а убрзо је Павловић опет био стрелац. Главом је искористио асистенцију Радивојевића, па су навијачи Звезде опет почели да стрепе. Међутим, само у три минута све је било решено. Илић је погодио у 81. минуту, а Пешић у 84.

У следећем колу, Звезда ће бити домаћин Земуну, док ће Младост гостовати Мачви.

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Утакмицама Младост - Црвена звезда и Чукарички - Спартак биће завршено 29. коло Суперлиге Србије. Лидер на табели, београдски црвено бели гостују у Лучанима, а на порталу Србија Данас  можете да пратите дешавања УЖИВО, из минута у минут.

Знају се и стартери за меч Младости и Звезде (САСТАВИ)

ПАВИЋЕВИЋ РЕАЛАН: Све зависи од Звезде

ТОК УТАКМИЦЕ.

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

Коначан резултат је 5:2 у корист Звезде.

Чукарички је победио против Спартак ЖК са 4:1.

84. минут - ГОЛ! Пешић је стрелац.

80. минут - ГОЛ! Лука Илић стрелац после одличног продора Јовичића по десној страни. Млађани фудбалер који је већ потписао за Манчестер сити постиже гол.

79. минут - Уместо Срнића Радоњић.

78. минут - Покушава Павловић, али Стојковић испред Супића интервенише.

Краћи прекид због бакљаде навијача Звезде.

73. минут - ГОЛ! Поново Павловић стрелац (сада главом), поново Радивојевић асистент. Смањена предност Звезде на 3:2.

72. минут - Лоше захвата лопту Рачић, поред гола. У истом минуту, излази Бен, улази Лука Илић.

69. минут - Слободан ударац за Милијаша. Лопта иде у угао, Крзнарић боксује.

67. минут - Мења и Миловановић. Уместо Лазара Јовановића Бађи.

66. минут - Пешић до Бена, али нападач Звезде са неколико метара високо преко гола. Одлична прилика одлази у неповрат. Слаба партија новајлије у редовима Звезде.

65. минут - Срнић снажно шутира са ивице казненог, али изблокиран. У шут улази Милошевић.

64. минут - Прва измена у утакмици, уместо Аџића улази Милијаш.

56. минут - ГОЛ! Пешић реализатор за 3:1. Прекида серију од неколико мечева без гола.

55. минут - Пенал за Звезду. Пешић повучен.

54. минут - Стојковић узима лопту Пешићу улази у казнени простор, шутира, али поред гола.

48. минут - Супић испред Јовановића, али се жали на повреду. Указује му се помоћ. Меч је настављен.

Нема промена, нису мењали ни Миловановић, ни Милојевић.

ПОЧИЊЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА.

45 2. минут - Родић покушава са неколико метара, али нема гола. Непрецизан Звездин бек после десетог корнера у првих 45 минута.

44. минут - ГОЛ! Сада је 2:1 за Звезду. Бабић за дебитантски гол у црвено-белом дресу. Главом после корнера Срнића, уз саму стативу гола Крзнарића.

43. минут - Корнер за Звезду, после гужве нови ударац из угла. Изводи га стрелац првог гола.

38. минут - Тумбасевић главом, са седам-осам метара, али поред гола.

36. минут - ГОЛ! Сада је 1:1. Павловић стрелац после веома лоше реакције гостију. Лопта је пролазила без већих проблема кроз казнени простор. Павловић користи одличну прилику у практично првој озбиљној шанси.

34. минут - Пејовић снажно, али непрецизно.

На Бановом Брду, Чукарички - Спартак 1:1.

32. минут - Пејовић изводи прекид, али веома лоше. У наставку акције, Лазар Јовановић центрира, али је она превисока за његовог презимењака, Петра. Лопта за Супића.

27. минут - Одличан шут Јовичића из даљине, али Крзнарић брани.

25. минут - Испред Срнића, на метар од гола интервенише Пешић. Лопта у корнеру. После корнера, главом покушава Ле Талек.

22. минут - Младост има иницијативу после гола противника који се мало и повукао.

НАЧЕО ЛУЧАНЦЕ: Срнић поново погађа (ВИДЕО)

17. минут - ГОЛ! - Води Звезда, Славољуб Срнић. Асистент Пешић, Крзнарић немоћан после грешке његових саиграча на средини терена.

16. минут - Слободан ударац са Звезду. Аџић изводи. Лопта на другу стативу. Судар Тумбасевића и голмана Крзнарића, али се меч наставља. Као и притисак гостију.

10. минут - Јовановић по левој страни, али на крају ипак офсајд. Први пут је Младост прешла на половину Звезде.

8. минут - Аџић слабо изводи корнер, али у наставку акције Шатара мора да интервенише. После неколико тренутака, Јовичић са 12 метара, али лоше, преко гола.

Притисак црвено-белих.

6. минут - Шатара скаче у свом казненом, отклања опасност. Нови корнер за Звезду, покушава главом Пешић, али преко гола са неколико метара.

1. минут - Родић снажно искоса са леве стране, са неколико метара. Одлична интервенција голмана Крзнарића. Корнер за госте, али промене резултата нема.

Утакмица почиње.

Капитенску траку носи Стојковић.

Ово коло је уједно и претпоследње пре почетка плеј-офа, односно плеј-аута, када ће се и делити бодови. Уочи овог меча, Звезда је прва са 73, док је Младост не десетој позицији са 35.

Шеф стручног штаба гостију Владан Милојевић није могао да рачуна на голмана Борјана (картони), Савића, Доналда и Крстићића, док је Ле Талек стартер иако је био под знаком питања.

МЛАДОСТ ЛУЧАНИ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:5

СТРЕЛЦИ: Павловић 36, 73 Срнић 17, Бабић 44, Пешић 56.п, 84, Илић 80.

СТАДИОН: Градски у Лучанима

СУДИЈА: Срђан Обрадовић (Јагодина)

МЛАДОСТ ЛУЧАНИ: Крзнарић, Б. Милошевић, И. Милошевић, Шатара, П. Јовановић, Пејовић, Тумбасевић, Павловић (од 80. Михајловић), Радивојевић, Пешић, Л. Јовановић (од 67. Бађи). Резерве: Димић, Синђић, Трифуновић, Зечевић, Бађи, Марић, Михајловић. Тренер: Миловановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Супић, Стојковић, Ле Талек, Бабић, Родић, Срнић (од 79. Радоњић), Јовичић, Рачић, Аџић (од 64. Милијаш), Пешић, Бен (од 72. Илић). Резерве: Кахриман, Фримпонг, Милијаш, Милић, Л. Илић, Радоњић, Гобељић. Тренер: Милојевић.

СУПЕРЛИГА: Бачка је на крају припретила, али је Партизан ипак славио, Ожеговић у центру пажње (ВИДЕО)