СУПЕРЛИГА: Може и без Леа, Партизан ПРЕГАЗИО Мачву (ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО)

22.07.2017. 18:57
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Меч у Хумској суди Данило Грујић.

Фудбалери Партизана убедљивом победом започели су нову сезону у Суперлиги у којој бране титулу. „Жртва“ разиграних црно-белих, које предводи Мирослав Ђукић биле су новајлије, Мачва. Резултат је био 6:1, захваљујући головима Небојше Косовића, Леандра Тавамбе (два), Данила Пантића, Немање Михајловића и Уроша Ђурђевића. На овај начин, Парни ваљак направио је одличну увертиру за меч квалификација за Лигу шампиона, против Олимпијакоса.

Већ сат времена пре почетка меча, и званично се знало да у тиму неће бити Леонарда да Соузе (шта је о томе рекао Ђукић прочитајте ОВДЕ), али се то на крају није битније одразило на игру. Рано и лепи гол Косовића најавио је убедљив тријумф, а већ у 35. минуту било је 4:0. Податак који може да радује Ђукића који је каријеру почео управо у Мачви, је да су различити играчи били стрелци. Може да буде и задовољан јер његов тим није стао у другом полувремену, па се Тавамба други пут уписао у стрелце. А победу је улепшао ефектним голом Михајловић.

Такође овај меч ће остати упамћен и по дебију Сејдубе Суме који је у 61. минуту заменио Марка Јанковића. Омалени Гвинејац, најскупљи играч у историји Партизана добио је аплауз приликом уласка на терен.

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

За фудбалере Партизана и Мачве почиње сезона у Суперлиги Србије. Бранилац титуле дочекује новајлију, а све што се буде дешавало на стадиону у Хумској можете да пратите на порталу Србија Данас.

КРЕЋУ У ОДБРАНУ ТИТУЛЕ: Ђукић изабрао стартере и направио ВЕЛИКУ промену (ФОТО)

Стигла нова понуда за Леонарда, од ВИШЕ милиона (ФОТО)

ТОК УТАКМИЦЕ.

КРАТКО И ЈАСНО: Ђукић објаснио зашто Леонарда НЕМА ни на клупи

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

85. минут - Михајловић за 6:1. Прелеп гол.

79. минут - Уместо Ђурђевића Јовановић.

75. минут - Пантић покушава, а минут касније излази из игре. Мења га Михајловић.

68. минут - Тавамба опет стрелац. Сада је чак 5:1 за Партизан.

62. минут - Тавамба поред гола.

61. минут - На терену је и најскупљи играч у историји Партизана. Гвинејац уместо Јанковића. Аплаузи.

Video file

Сума се спрема да уђе у игру.

59. минут - Лазаревић успешнији од Кљајића. Сада је 4:1.

58. минут - Ћирковић фаулира Обровца. Пенал за Мачву.

55. минут - Лош центаршут Милетића. Шапчани се бране. Нови напад за њих.

47. минут - После продора Тавамбе са десне стране, покушавају Јанковић и Ђурђевић али су изблокирани.

Измена у Мачви. Уместо Рајовића Протић. Ђукић не мења ништа.

ПОЧИЊЕ И ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

Надокнада од једног минута.

41. минут - Жути картон за Јевтовића.

37. минут - Адамовић из велике даљине покушава да лобује Кљајића, али не баш успешно.

35. минут - Ђурђевић у контри и сада је убедљивих 4:0. Дебакл Мачве у најави.

Сума је на загревању. Навијачи га поздрављају аплаузом.

27. минут - Лазаревић преко гола Кљајића из слободног ударца.

23. минут - Јеремић шутира, али Кљајић брани. Једна од ретких прилика за госте.

20. минут - Сада је Пантић стрелац. Повратник се уписао у стрелце, за 3:0, после гужве у казненом. Одлична увертира за предстојећи меч квалификација за Лигу шампиона. У уторак, у оквиру 3. кола, у Хумској ће гостовати Олимпијакос.

18. минут - Милетић у доброј прилици, али поред гола. Уздаси на трибинама у Хумској.

16. минут - Партизан повећава. Ђурђевић асистент, а стрелац Тавамба. Сада је 2:0

8. минут - ГОЛ! Води Партизан са 1:0, а стрелац је Косовић. Прелеп гол, па погледајте.

6. минут - Мачва прети преко Јеремића, али је Кљајић на месту.

2. минут - Покушава Ђурђевића, после асистенције Пантића. Преко гола.

Партизан напада ка северу.

Почиње меч у Хумској.

ПАРТИЗАН - МАЧВА 6:1

СТРЕЛЦИ: Косовић у 8, Тавамба у 16. и 68, Пантић у 20, Ђурђевић у 35, Михајловић у 85. минуту - Лазаревић у 59. минуту из пенала

СТАДИОН: Партизана (Београд)

СУДИЈА: Данило Грујић (Ниш)

ПАРТИЗАН: Кљајић, Немања Р. Милетић, Ћирковић, Остојић, Немања Г. Милетић, Јевтовић, Косовић, Јанковић (од 61. Сума), Тавамба, Пантић (од 76. Михајловић), Ђурђевић (од 79. Јовановић). Резерве: Јовичић, Вулићевић, Михајловић, Сума, Илић, Евертон, Јовановић.

МАЧВА: Филиповић, Пејовић, Рајовић (од 46. Протић), Н. Јовановић, Лазаревић, Ивић, Обровац, Адамовић, Јеремић, Гемовић (од 68. Ј. Јовановић), Матић. Резерве: Пулетић, Протић, Јевтић, Ристивојевић, Милинковић, Марковић, Јовановић.

НАЈАВЉУЈЕ ДОБРУ СЕЗОНУ: Митрогол погодио за Њукасл (ФОТО)