СУПЕРЛИГА: Партизан рутински против Младости (ВИДЕО)

30.05.2020. 17:27
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели еифкасни у Хумској.

Фудбалери Партизана убедљиво и лако савладали су Младсот из Лучана са 4:1 (2:1) у 27. колу Суперлиге Србије, у утакмици без правог резултатског значаја пошто је дан раније Црвена звезда и теоретски обезбедила титулу убедљивом победом против Рада. Црно-бели су овим слављем искористили реми Војводине са Чукаричким и поибегли Лалама на пет бодова предности.

Фудбал се вратио на Балкан

БИЛИ СМО БОЉИ ОД ДАНСКЕ: Украли су на ЕУРО, био је то УЖАСАН период!

ИЗ ПАРИЗА СТИГЛА ЗВАНИЧНА ПОНУДА: Србин МЕЊА Нејмара!

Црно-бели су од старта кренули веома офанзивно. Ређали су се напади и промашаји Партизана у којима је предњачио Лазар Марковић, да би први гол био постигнут у 12. минуту када је управо Марковић коначно погодио мрежу гостију. Седам минута касније Асано је на одличну асистенцију Natha повећао на 2:0, али је само четири минута касније Одита после корнера матирао Стојковића и најавио да би гости можда могли да начине изненађење смањивши предност на полувремену. Ипак, у других 45 минута црно-бел ису у потпуности надиграли госте, а то су потврдили головима Садик из једанаестерца у 63. минуту, да би Стевановић после праве мајсторије постигао четврти гол за црно-беле у 70. минуту и поставио коначан резултат меча. У последњих 20 минута Партизан је имао још неколио прилика, али није било промене резултата.

Фудбалери Партизана од 17.30 на стадиону у Хумској дочекују Младост из Лучана у утакмици 27. кола Суперлиге Србије, а црно-бели ће први пут после два и по месеца одиграти званичну утакмицу на свом стадиону, додуше без присуства навијача. Ова утакмица нема резултатски значај када је титула у питању пошто је Црвена звезда јучерашњим убедљивим тријумфом на Бањици и теоретски потврдила одбрану шампионске круне. Ипак, црно-бели имају прилику да се победом удаље на пет бодова од Војводина која је ремизирала са Чукаричким и умањила сопствене шансе у борби за другу позицију.

Тренер Партизана Саво Милошевић одлучио се за офанзивну поставу, а једино право изненађење у саставу црно-белих је Урош Витас који се нашао међу стартерима. Младост из Лучана је пребринула бриге око члеј-офа и плеј-аута пошто је због пандемије корона вируса одлучено да се одигреају само преостала четири кола регуларног дела и нема сумње да ће гости растерећени брига око тога покушати да изненаде црно-беле у Хумској.

90. минут
Анђеловски је означио крај меча.
87. минут
Лазар Павловић је имао лепу прилику, али је Кнежевић успео да одбрани његов шут.
70. минут
4:1!!! Филип Стевановић мајсторским ударцем са шеснаест метара матира Кнежевића. Још једна измена код црно-белих, уместо Марковића у игру је ушао Лакчевић.
65. минут
Две измене у Партизану. Уместо Natha је ушао Лазара Павловић, док је Садика заменио Матић.
63. минут
3:1!!! Поново Партизан има два гола предности. Садик је оборен у шеснаестерцу, а судија Анђеловски је показао на белу тачку. Нигеријац је преузео одговорност и успешно реализовао једанаестерац.
60. минут
Опробао је Милетић свој шут, али је лопта отишла високо преко гола.
56. минут
Друга измена у Младости. Изашао је Елиомар из игре, а заменио га је Бабић.
53. минут
Марковић је из прве шутирао на асистенцију Стевановића, али је погодио спољни део мреже гола Младости.
46. минут
Почело је друго полувреме. У Партизану је Асано остао на клупи, а уместо њега је ушао Филип Стевановић. Једна измена била је и код гостију, а уместо Мићевића је ушао Милошевић.

II ПОЛУВРЕМЕ

43. минут
Поново је Младост имала одличну прилику, Радовић је ухватио волеј из прве, а Стојковић је морао добро да се потруди да би одбрани његов шут.
39. минут
Велику прилику имала је Младост за изједначење, али је Перовићев шут Стојковић успео да одбрани.
23. минут
2:1!!! Младост смањује предност домаћина. Без праве шансе су гости постигли гол, тачније некадашњи играч Партизана Одита после корнера који је извео Селенић.
19. минут
2:0!!! Црно бели су дуплирали предност, Natho је одлично проиграо Асана коме није било тешко да постигне погодак.
12. минут
1:0!!! Повео је Партизан после одличне акције у којој је Асано петом проиграо Садика који је само проследио до Марковића који добру игру крунише голом.
9. минут
После пар минута затишја, поново прети Партизан, овај пут преко Асана који је шутирао тик изнад пречке.
3. минут
Још једном је покушао Марковић, али нема гола. Партизан офанзиван од старта.
2. минут
Први покушај Партизана, шутирао је Лазар Марковић, али је лопта отишла преко гола.
1. минут
Почео је меч у Хумској.

И ПОЛУВРЕМЕ

ПАРТИЗАН – МЛАДОСТ 4:1 (2:1)

СТАДИОН: Партизана.

Гледалаца: без присуства навијача због пандемије корона вируса.

Судија: Новица Анђеловски.

Стрелци: Марковић у 12, Асано у 19, 2:1 Обиора Одита у 23, Садик (једанаестерац) у 63, Стевановић у 70. минуту.

ПАРТИЗАН: Стојковић, С. Павловић, Natho (од 65. Л. Павловић), Садик (од 65. Матић), Асано (од 46. Стевановић), Витас, Здјелар, Шћекић, Марковић (од 71. Лакчевић), Урошевић (од 78. Брежанчић), Милетић.

МЛАДОСТ: Кнежевић, Елиомар (од 56. Бабић), Синђић, Одита (од 76. Кос), Мићевић (од 46. Милошевић), Пешић, Перовић, Радовић (од 75. Павловић), Кијевчанин, Селенић (од 89. Жунић), Стојановић.